Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy milyen...

Honnan tudom, hogy milyen mély a fúrt kutam?

Figyelt kérdés

Pár éve, vettünk egy ingatlant és a telken van egy fúrt kút. A kútamnesztiának köszönhetően nem kötelező bejelenteni a kerti kutakat 50 méterig. Viszont nem tudom milyen mély.


Esetleg ezt meglehet állapítani a szivattyú teljesítményéből vagy van ezekre a kerti fúrt kutakra valami standard mélység meghatározva?


Segítségeteket előre is köszönöm.



2023. szept. 3. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Milyen szivattyúd van? Csak úgy le van téve a kútfej mellé? Azoknak a szívó csöve nem lehet 8 méterném mélyebben, de attól még maga a kút lehet mélyebb.


A csőbe leengedett búvárszivattyúk 50-100 méterről is felnyomják a vizet. (típustól függően)

Legbiztosabb lemérni: madzagon leengedsz egy vasdarabot. Érezni fogod mikor van az alján.

2023. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Ja, madzag-súly aztán megnézed meddig vizes.
2023. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Az aljától meddig vizes,az már a kútban lévő víz oszlop magasságát is adja .
2023. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták. Viszont készülj, hogy lehet utána nem jön fel a kötél, nálunk elakadt valamiben a súly. :D

Egyébként kérdezd meg az előző tulajt, neki tudnia kéne, ha ő furatta.

Mellesleg bárki kérdezi, nincs 50 m mély. ;)

2023. szept. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!