Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha 2 testvèr örököl egy...

Ha 2 testvèr örököl egy lakást, akkor megteheti az egyik hogy kisemmizi a másikat?

Figyelt kérdés
Azt mondja a gyerekét akarja majd beleköltöztetni, közben 100 km-re laknak, másik városban.

2023. szept. 5. 17:56
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

"De fogd már fel, hogy nincs ilyen "lakásfoglalási verseny"."

Akkor ugyan minek akarná beköltöztetni oda a 100 km-re levő gyerekét? Mi másért agyalna ebben?

2023. szept. 5. 22:39
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

De fogd már fel, hogy senki nem "kap" 20 milliós lakást, hát te magad is leírod, hogy kifizet rá 10 milliót. Egyébként sem kötelező ezt az opciót választani, meg másik ingatlant sem kötelező venni a kapott részből, ezt csak te magyaràzod, a törvény nem foglalkozik azzal, ki mit kezd a ráeső örökséggel, ez mindenkinek a saját dolga, nem lehet ilyet szabályozni, hogy valaki kapjon többet, mert ő lakást akár venni és hitel kell neki.


"A buta meg az akk el se gondolkodik azon (meg egyáltalán máson is), hogy a birtoklási jog ha érvényesül az egyik oldalon a"


Ember, mi a tökömet nem értesz azon, hogy nincs birtoklási joga a testvéred gyerekének, csak mert beköltözik? Miért írod le ezt sokadjára, mikor leírom, hogy ilyen nincs?


Nem vagy köteles 5 évet várni az eladással, jelezd, hogy most akarod eladni vagy mondom, költöztess be te is valakit, akár bérleti díjért. Ha 5 évig nem akarod eladni, mert nem akarsz illetéket fizetni, az is a te dolgod, a törvény ilyennel nem foglalkozik.


Nem tudom egyszerűbben leírni, de kezdem azt gondolni, hogy troll vsgy és direkt játszod az értetlent.

2023. szept. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ugyan minek akarná beköltöztetni oda a 100 km-re levő gyerekét? Mi másért agyalna ebben"


Azért, mert ő is olyan buta, mint te, és azt hiszi, az számít valamit.

2023. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Számit, mert hogy adható akkor el ha beköltöztet vkit?

Amugy írtam, hogy el lesz adva, ha korrekt megoldás nincs.

10-10M kp jobbra balra es lezárva. Mínusz adók.


Csak rosszul esett, hogy lakásfoglalásról beszél hogy beköltöztet vkit. A miértek miatt kezdtem kérdezni.

A válasz meg az, hogy azert mert szervezkedik inkorrekt. Birtokjog ki sem tehető, el sem adható talán akkor, ha benne van vki. Csak hosszú éves perekkel. Es azt is fizetni.


További válaszok hogyan oldható meg másképp az egész, nincs.

2023. szept. 5. 22:54
 25/34 A kérdező kommentje:

Szóval ha mondjuk 5 évig lakik benne a gyereke akkor ök 5 évig használják. Én meg max jelentgetem meg eladást kezdemenyezek perelek. Azalatt ők használják "ingyen", én nem részesülök semmiben.

Jól értem?

2023. szept. 5. 22:57
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

"hogy adható akkor el ha beköltöztet vkit?"


Úgy, hogy kéred a közös tulajdon megosztását a bíróságon, akkor a testvéred akarata ellenére is elárverezik a házat és kilakoltatják a gyerekét. De ehhez meg nem kell beköltöztetnie senkit, enélkül is mondhatja, hogy nem akarja eladni a házat, mert csak, akkor ugyanúgy bíróságon kell kérni az eladást.


De nem értem, neked miért esik nehezedre megmondani, hogy Juli, ha te beköltözteted a gyereked, én beköltöztetek valami cigány hapsit, úgy próbálkozz meg vele.


Azt meg pláne nem értem, hogy szerinted mi lenne a korrekt megoldás, mondjon le a rész3ről, mert tehetősebb, mint te?

2023. szept. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

"De nem értem, neked miért esik nehezedre megmondani, hogy Juli, ha te beköltözteted a gyereked, én beköltöztetek valami cigány hapsit, úgy próbálkozz meg vele."


Mert nekem ahhoz képem se lenne mint neki. Mások vagyunk.


Azt meg pláne nem értem, hogy szerinted mi lenne a korrekt megoldás, mondjon le a rész3ről, mert tehetősebb, mint te?

A korrekt megoldás fogalma neked ez. Nekem nem.

Nekem a korrekt megoldás amikor egyenlően részesul mindenki.


De ő nem korrektségben gondolkodik mint kiderült. Tehát a kerdésed Rá vonatkozik, nem rám.

2023. szept. 5. 23:03
 28/34 anonim ***** válasza:
94%

*ha mondjuk 5 évig lakik benne a gyereke akkor ök 5 évig használják. Én meg max jelentgetem meg eladást kezdemenyezek perelek. Azalatt ők használják "ingyen", én nem részesülök semmiben"


Te kérhetsz lakáshasználati díjat a részedre vonatkozóan. Persze, ők azt mondják majd, hogy nem fizetnek, szóval ígyis-úgyis perre kell vinni a dolgot, de a lakáshasználati díj utólag is behajtható.

2023. szept. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Hallod én élek albérletben, és nem nekem gondolatom az hogy beköltözök az örökölt ingatlanba hogy elfoglaljam a saját tesvérem elől. hanem annak akinek mindene megvan.
2023. szept. 5. 23:05
 30/34 A kérdező kommentje:

Meg nem is fekszik neki az, hogy én fizessem ki neki azt a 10 milliót én meg beleülök a lakásba (vagy kiadom/eladom). Tehát ő is érti amit itt más nem. Hogy ez valahol nem kerek. Ezt ő elveti.

Beköltözést es eladást emleget csak.

2023. szept. 5. 23:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!