Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Apum utál. Mindentől eltilt....

Apum utál. Mindentől eltilt. El akarok költözni, de nem vagyok még 18. Hogyan éljem le az elkövetkezendő 1 évet úgy önállóbb legyek?

Figyelt kérdés

Minden egyes testvérem régóta el akart anno költözni. Apukam kiskorunk óta bántott minket. Batyjamnak veresre rúgta a veséjét. Néhány testvéremet régen a pincébe zárta.

Ezek után évek teltek el. Sok.

Én kicsiként mindent meg akartam tenni hogy apum boldogabb lehessen.

Csakis őmiatta próbáltam minel jobban tanulni, suli mellett dolgozni, sosem volt az hogy én visszaszoltam a saját apámnak (mivel alapból is meg anyukám is fél tőle)


Mindig is egy hatarozatlan befosi lány voltam. Tiszteletem a felnőtteket. Tanárokat is.

Apum szerint is hatarozatlan vagyok, de most mindig eltaszít minden lehetőségtől ami engem produktívabbá tenné. Munka, barátok stb..

Hányingerem van attól hogy itt poshadok otthon. (Introvertált vagyok)

A régi barataim szerint az több ha lecserelnek mert nem bulizom stb..


Pontosan tudom, ha mindig a szüleimre akaszkodom (mert ha nem úgyis megvernek) akkor a jövőben mindig át fognak verni, nem fogok megallni a saját lábamon. Már ez is egy nagy gaz hogy itt gyakori kérdésen kérek segítséget.


Kérlek bárki aki tud ilyesmiben tanácsot ilyesmivel kapcsolatban, esetleg a ti tapasztalatok, én nagyon kíváncsi lennék hogy ti hogy éltétek túl ezt az egészet.

Előre nagyon köszönöm!


(17 éves vagyok, lány)



2023. szept. 17. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem a testvéreid azóta felnőttek. Én lehet összefognék velük és feljelenteném ezt az állatot. Te még kiskorú vagy, mehetsz a gyámügyre. Minden bizonyítékot szedjetek össze (képek, videók, hangfelvételek, screenshotok, orvosi zárójelentések, tanároknak megmutatni stb). Ha valamelyik testvéred be tud fogadni lehet nekik ítélne a gyámügy.

Kollégium nem jöhet szóba esetleg? Nagyszülők, anyukád hol van?

Vagy ha pláne nincs semmi lehetőséged akkor kő keményen spórolni (titokban) és amint lehet lelépni. Teljes kapcsolatot megszakítani vele (ne tudja hova, kihez mész) és új életet kezdeni.

2023. szept. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

az apád igazi, vér szerinti?..a gyámügy nem ér semmit, csak a tesóidtól remélhetsz segítséget..


Nehéz lehet ilyen családban élni. Még szerencse, hogy kapsz enni.

2023. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, sántít kicsit a leírásod. 16 éves kor alatt nálunk nem lehet dolgozni, vagyis ha most 17 vagy akkor ez a suli mellett dolgozás nem lehetett túl régen.

17 éves vagy. 18 évesen felnőtt leszel, önálló döntésekkel. Ha betöltötted a 18-t akkor simán elköltözhetsz otthonról. A családsegítőnél kaphatsz segítséget kihez kell fordulnod, hogy igényelhesd az államtól, hogy neked fizessék ezután az utánad járó családi pótlékot és az önkormányzattól kérhess segítséget a megélhetésedhez. A helyi vöröskeresztnél vagy hasonló szervezetnél kérhetsz segítséget abban, hogy legyen hol laknod. 18 évesen már nem kell szülői beleegyezés és vállalhatsz munkát, délutánonként, hétvégénként tudsz dolgozni és pénzt keresni.

Nem egyszerű a dolog, de ha el akarsz otthonról kerülni akkor ez a legjobb, megvárod amíg betöltöd a 18-t, de előtte már utána jársz a lehetőségeknek, segítséget kérsz és akkor akár másnap lesz hová menned és elköltözhetsz otthonról.

2023. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj kollégiumba. De arra figyelj, hogy ne essél teherbe.
dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!