Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megy a klíma nálatok is?

Megy a klíma nálatok is?

Figyelt kérdés
Panellakás, igaz 1. emeleti, szigetelt, de még mindig fel tud melegedni 27-28 fokra délutánonként, s éjszaka se hűl le elegendően egy átszellőztetés során. Kicsit durva, hogy itt van lassan október, s klímázni kell a lakást, de lehet, csak én vagyok ezzel egyedül, s más nem használ már klímát.
2023. szept. 17. 16:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%
Én sosem használom a klímát, mert nem szeretem... Nyáron volt, hogy napokig nem ment 30 fok alá a lakásom, még éjszaka sem, de én a meleget sokkal jobban elviselem, mint a hideget.
2023. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

Nem megy. Mi normális emberek vagyunk.

Minek klímázol? Teljesen feleslegesen cseszel el csomó áramot.

Reggel, hajnalban 14-15 fok van. alaposan kiszellőztetsz és kibírod estig.

2023. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

Nekem csak 27 foknál csak kezd melegem lenni, 28-nál van az, hogy már romlik pl a koncentrációm munka közben. Ezért nekem 27-re van állítva a klíma is.


Azt is kipróbáltátok már, hogy egész éjjel minden helységben nyitva van legalább egy ablak? Lehet visszahűlne 23-24 fokra, és most már a fény beesési szöge miatt csak addigra lenne 27-28 fok, amikor kinn már alacsonyabb a hőmérséklet, ezért megint lehet ablakot nyitni, nem kell a klíma.

2023. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nálam is megy szakaszosan még, igaz legfelső, 9. emelet
2023. szept. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
13. Sajnos minden ablak egy oldalra néz, ráadásul délnyugati lakás, éjjel viszonylag lehűl. De ahogy becsukódom, rögtön visszamelegszik a lakás.
2023. szept. 18. 00:59
 16/18 anonim ***** válasza:
Városi családiház, a nyáron kétszer volt olyan kánikula, hogy pár napot használtuk a klímát. 28 fok körül szoktam már kellemetlenül érezni magam, amióta hűvösek az éjszakák 25 fok van bent, ez pont tökéletes. Mostmár arra vigyázunk, hogy ne hűtsük le túlságosan a házat télre, vagyis pl. nem kitárt ablakok mellett alszunk éjjel, csak bukóra nyitottnál.
2023. szept. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Egyébként Pécsen lakom. Itt valahogy teljesen más az éghajlat.
2023. szept. 18. 23:02
 18/18 anonim ***** válasza:
68%

Kistelepülési (inkább szabadidő eltöltésére használatos, főleg nyáron) házunkban szinte ingyen hűtünk. A ház alatt van egy pince, rendes alappal. Ott mindig elég hűvös van még folyamatos légcsere esetén is mert a pince 3/4-e a föld alatt van.

Onnan van egy 20-as szellőző cső felhozva, a pince felőli oldalán szűrő és egy erős ventilátor. Ha nélküle 28-29 fok van fent, bekapcsolt ventilátorral lemegy 24-25-re. A ventilátor fogyaszt 10-20 wattot beállítástól függően. A klíma a tízszeresét.


Ok, ehhez ház kell, pincével, de ha van, akkor kár nem kihasználni. Ahol nincs pince, ott le szoktak ásni a ház mellé egy hosszú 10-es, vagy 20-as csövet 1.5-2 méterre és azon vezetik át a levegőt, az eredmény ugyanez, hűvös levegő. Ez még a fűtés kisegítésére is használható télen, mert a fagyhatár mélység alatt melegebb a talaj, amiből ilyen egyszerű módszerrel hő nyerhető, kinti fagyban is jóval 0 fok feletti hőmérsékletű levegőt ad. Olcsó, energiatakarékos, hatékony, egyszerű, saját kezűleg kivitelezhető.

2023. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!