Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges,hogy a konyhai...

Lehetséges,hogy a konyhai szennyvíz jött fel a fürdőkádból?

Figyelt kérdés

A mosdót takarítottam,amikor fura fortyogást hallottam, és a fürdőkád lefolyójából elkezdett feljönni víz,meg mindenféle trutymó.

Amikor az első sokk után megnéztem közelebbről,olajos vizet és hús,meg zöldségdarabokat vettem észre..

Tiszta ideges vagyok,hogy mi lehet a baj. Mit tudok tenni?


2023. okt. 15. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges,dugulás van a rendszerben.
2023. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kádnál jött fel akkor a kád után van dugulás a lefolyóban.

Holnap hívj ki egy duguláselhárítót, mert akkor még nem lesz olyan baj, hogy a vécét sem tudjátok használni. Mondd el nekik is hogy mit tapasztaltál és akkor olyan eszközökkel jönnek.

Olyan céget hívjál amelyik nem méterben fizetteti meg a tisztítást! Nálunk most voltak 3 hete. Rendszeresen eldugul a konyhai mosogató lefolyója, van egy rosszul alakított kanyarulat a csövében, még mielőtt összefolyna a fürdőszobai lefolyóval. Ez a kanyar messzebb van, mint amit általában egy sima csőgörénnyel el lehet érni és egy alkalommal olyan cég jött amelyiknek nem volt elég hosszú az eszköze. Utána meg olyan, ami 5m-ig kért el egy összeget, utána méterenként fizettettek pluszban, ameddig tisztítani kellett.

Most egy olyan páros jött akik egy fix összeget kértek, nem csak végig nyomták a csövet, de az egyik még ment is a lakásban és figyelte, hogy hallja-e a csőben a változást.

Holnap reggel/délelőtt telefonálj egy duguláselhárítónak, akkor meg tudod beszélni hogy akkor jöjjenek amikor már hazaér valaki! Sokba kerül de jobb, mint ha nem tudsz használni semmit ahol víznek kellene lefolynia.

Ha társasházban laksz akkor a dugulásról szólj a közös képviselőnek, mert ha a lakáson kívül van - azaz nem a ti egyedüli használatotok okozhatja csak, akkor ezt a társasház fizeti a közös költségből vagy a biztosításból. Ezt láthatod abból, hogy hány méter drótot kell a csőgörénnyel a dugulásig elnyomnia a duguláselhárítónak. Ha az már olyan helyen lenne - a dugulás - ahová más lakás szennyvize is folyik, az már nem egyedöl a te költséged. Bár itt valószínűbb, hogy a lakáson belül lesz.

2023. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Végül is elment a víz a kádból? Ha igen akkor talán még nincs túl nagy baj. Engedj a kádba vizet, ha felgyűlik akkor WC-pumpa, ha elmegy akkor meg nyomasd bele a lefolyótisztítót. Ha ezek nem használnak akkor tényleg duguláselhárítók.
2023. okt. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!