Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A mészkőtől tényleg elpusztuln...

A mészkőtől tényleg elpusztulnak a virágaim? :O

Figyelt kérdés
Díszítésként tettem a virágföldekre nemrég.. most ezzel rosszat csináltam?
2010. okt. 18. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem :) a mészkő nem mérgező, és amúgy sem oldódik bele a földbe.
2010. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jajj köszi hogy válaszoltál úgy megnyugtattál:) Már majdnem leálltam itt este 9 fele lefelé szedni a virágairól a köveket mert Nagyom nem szeretném ha kipusztulnának.
2010. okt. 18. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elsönek azért nincs egészen igaza, mert egyrészt a mészkö oldódik vizben (lásd cseppkö keletkezése), másrészt van olyan növény, amelyik elpusztul töle.


Azért a legtöbb szobanövény elviseli, ha valamennyi meszet kap, viszont a kényesebbek rövid idö alatt hiánybetegségeket kap töle - természetesen nem egy nap alatt megy tönkre.

2010. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mészkőporral lehet a talaj jellegét változtatni, de kőtömböt lehet tenni mert az azért nem bomlik annyira.
2010. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kötömbröl ugyanúgy kerül a talajba mész, mint a eszporesetében, csak tovább tart, mire az egész elkopik.
2010. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a követ ráteszed a virágra persze hogy kipusztul. Hiszen nem bírja el a vékony virág a bazi nagy követ.
2010. okt. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!