Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kész, szépen benőtt virágosker...

Kész, szépen benőtt virágoskertet, ha megterítünk "vastagon" mulccsal akkor az évelő hagymák, pl. : tulipán játszint kihajtanak alóla, vagy elpusztulnak?

Figyelt kérdés
Illetve a korhadék evő, lakó bogarak és gombák mennyire ártalmasak a hagymákra, illetve a virágokra, bokrokra?
2011. máj. 13. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem simán kinőttek az apró hagymák is a mulcs alól(cigányvirág hagymák), bár a mulcs vastagsága biztosan befolyásolja ezt.
2011. máj. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a választ!


Milyen vastagon tetted a mulcsot? és úgy a gaz kinőtt?

2011. máj. 14. 16:42
 3/6 anonim ***** válasza:
úgy kb. 2 cm vastag a mulcs, és a gazból csak 1-2 szál nőtt ki, a virághagyma viszont mind. Ki érti ezt?
2011. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy segítettél! Most már é is meg merem teríteni! Nagyon sok szép, különleges tulipánom van és sajnáltam volna ha kipusztulnak!


Még azt áruld el nekem légyszíves, hogy mióta van nálad mulcsozva,és hogy korhadék lakó, bogarak, gombák nem tettek kárt? Bár én még nem találkoztam "velük", de hallottam már "róluk". Mennyi időközönként kell pótolni a mulcsot? Ahol a hagymásaid vannak, ott is ugyan olyan vastagon van?


Jó kertészkedést!

2011. máj. 14. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Se bogarat, se gombát nem találtam eddig, most a 3. éve hogy elterítettük,de idén pótolni kellett kicsit.

A hagymákat úgy ültettem el, hogy még a mulcspótlás előtt, és egy kicsit elhúztam a hagymák tetejéről a vastagabb darabokat.Vagyis valószínűleg kicsit vékonyabb itt a mulcs, mint másutt.De ha tényleg értékes hagymáid vannak, és félted őket, akkor előtte próbáld ki valami értéktelen kommersz hagymával, pl.fürtös gyöngyikével.Az én hagymáim a cigányvirág igen apró hagymái, nem értékes, sok kell belőle, hogy mutasson, tavasszal kellett elültetni,de mind kihajtott.

2011. máj. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2011. máj. 17. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!