Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet kiszáradt enyves fát...

Lehet kiszáradt enyves fát Kazánban tüzelni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 28. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Igen lehet, de számíthatsz az erősebb kátrányosodásra, ezért is olcsóbb a fenyő tűzifa. Mi keverni szoktuk akáccal, vagy más keményfával.
2023. okt. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom fenyő, azzal csak begyújtani jó. Nagyon kormol, gyorsan leég, nincs parázs. Nem jó vele fűteni.
2023. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Északi népek évezredek óta ezt teszik. De, azért, ha egy mód van rá, akkor olyankor tedd rá a kazánra, mikor már egy ideje ég a tűz. Minél nagyobb lángon ég, és minél melegebb a kémény is már, annál kisebb mértékben kormol, okoz lerakodást.
2023. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy a 3 as írja.Mennél magasabb hőfokon van eltüzelve,annál kevésbé kormol
2023. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Scream85 ***** válasza:
65%

Mi pár éve használtunk egy télen fenyőt, igaz csak begyújtásra.

És előtte 2-3 évig száradt.

2023. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
A mi eghajlatunkon termett fenyo alkalmatlan a tuzelesre, mert magasabb a gyanta tartalma, mint Ausztriaban vagy akar eszakon termett tarsainak.
2023. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Kb. ennyi eszetek van.


6-oa voltam.

A fenyo gyantatartalma fugg az eghajlattol is.

Erdelyben azert tuzelnek fenyovel, mert az eghajlat miatt nem gyantasodik annyira. Ugyanugy ausztriaban sem. Igy nem kokszol annyira.


A kerdezonek meg koszonom, hogy valaszolhattam es sunyi modon lepontozott.


lol

2023. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Scream85 ***** válasza:

#7-es.

Nem biztos hogy a kérdező volt, vannak a válaszolók vagy a szimpla olvasók között is gyökerek.

Én az 5-ös vagyok, semmi rosszat nem írtam, a kérdésre válaszoltam...mégis le lettem pontozva én is.

2023. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!