Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazánon bekapcsolási...

Gázkazánon bekapcsolási minimum hőfok beállítható?

Figyelt kérdés

Van egy Immergas Victrix Exa 24x1 ERP gázkazánunk. A múlt szezonban tökéletesen működött, de most valamiért nem akar.

Lényeg, hogy felfűti a vizet 60 fokra, viszont utána megvárja, míg egészen "lehűl" (elkeringteti a keringtető), vagyis csak 32 foknál kapcsol be újra. Így viszont a radiátorok csak langyosak.

Próbáltam keresgélni a neten, de nem találtam erre vonatkozó információt, hogy hogyan lehetne minimum hőmérsékletet megadni (mondjuk 50 fokot).

Valakinek bármi ötlet, javaslat?



#gázkazán #minimum hőfok
2023. okt. 30. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet.
2023. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Májusban, fűtésszezon végén volt kint a szerelő fél éves karbantartani, mert új a kazán, decemberbe lett beépítve. Ebből tippelem, hogy kopási/elhasználódási problémák aligha lehetnek.
2023. okt. 30. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:

A lakás hőfoka egybe esik a termosztáton beállitott hőfokkal.

Már a radiátorok is kihülnek,mire a termosztát újra inditaná a kazánt .

Nálunk teljesen hidegek lesznek.Ilyenkor ha a termosztáton emeled a hőfokot,a kazán indul is .

2023. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A termosztáton kell beállítani a kívánt szobahőmérsékletet.
2023. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a termosztátot 25 fokra állítottam, hogy lássam, hogy működik, bent 21 fok volt, ennek ellenére fennáll(t) a probléma. Tegnap szórakoztunk még vele, hogy mi más okozhatja, elvileg volt kis levegő a rendszerben. Most talán működik, legalábbis reggel ébredéskor 22 fok volt (a termosztáton is ennyi van beállítva), bár azóta nem nézegettem, hogy mennyire esik vissza a gázkazánon a víz hőfoka.
2023. okt. 31. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!