Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 18-19 fokban mit vegyek fel?

18-19 fokban mit vegyek fel?

Figyelt kérdés
Ennyi fok van a házban, nem olyan jó a szigetelése, melegebbet nagyon nem engedhet meg a pénztárcám. Milyen anyagú ruhát érdemes vennem, ami azért melegít is valamennyire? Valami műszálast? A penésztől is félek, mivel állítólag 20 fok alatt nagy az esély, hogy kialakul. 25/F
2018. nov. 9. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Thermó anyagú ruhát vegyél .Ez nem műszálas ,és biztos nem fogsz bent fázni .
2018. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

"Thermó anyagú ruhát vegyél .Ez nem műszálas"

:-O Hanem milyen? :D Műanyag palackokból gyártják. ;-)


Pamutot vegyél, vagy minél magasabb pamuttartalmú ruhákat. És öltözz rétegesen, az nagyon sokat számít, ha nem akarsz fázni.

2018. nov. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Te talán a gyárban dolgozol ,és végzettséged is ruha ipari .
2018. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Te érzed, hogy mi melegít, nem? Én meg nem mondom, mit hordok, de most épp rétegesen öltözködöm, mindjárt veszem le a kardigánt, mert melegem van.

18-19 fok van itt is, mivel remekül szigetel a házam s fűtés nélkül erre képes... Nekem ez pöpec, nem vagyok fázós, fűtésszezonban sincs több.


A penésznek nincs köze a hőmérséklethez, a párához és a felületek és a levegő hőmérsékletkülönbségéhez annál inkább.

70% relatív páratartalom felett gondok vannak, olyankor párátlanítok, ha 17 fok van, ha 24, fölötte van baj, mert akkor meggyulladok a párátlanítótól, de majd veszek klímát. A nedves nyarak problémásak emiatt, télen nincs gond, hisz szellőztetéskor csökkenni szokott a pára rendesen.


Kisebb relatív páratartalomnál a rosszabbul szigetelt vagy hőhidas házaknál lehet gond, ahol nagy hőmérsékletkülönbségek alakulnak ki s a hidegre kicsapódik a pára, amit a hidegebb levegő nem bír el. Nyilván a szárazabb meleg levegő jobban bírja a hűlést, a harmatpont eléréséhez több hűlés kell.

2018. nov. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért elgondolkodtam. Később mi lesz, amikor sokkal többet kell fűteni 18 fokhoz? Erről tudsz és arra fog jutni vagy akkor majd jobban felöltözöl?

Én laktam már 8 fokban és utaztam pár fokos esőben motoron hosszan (a menetszél rengeteget ront a hőérzeten), vannak módszereim, főleg az elsőnél, mert a motoron fáztam, mint a kutya, fűtött ruhám azért nem volt, na ott csak az hatott volna.

Jó lehetne egy fűtőpárna vagy fűtőtakaró, én használtam régebben, sokkal több meleget kapsz, mint amennyi a kis fogyasztása alapján várható lenne, mivel ugye nem a levegőt fűti, hanem ráülsz és közvetlenebbül kapod a meleget. 8 fokban keményen beöltözve dekkoltam dunyha alatt, de fázósabb perceimben rendes fűtésnél is a lábamra, néha vállamra dobok egy plédet, sokkal jobb :)

Éjszaka egyszerűbb, mert ott betakarózol és bemelegszel. Sajna nekem pont akkor kell meleg, különben a fejemet is betakarom s az nem tesz jót a levegőmnek. De a párom elég hideg szobában alszik, néha 6 takaróval, az meleg.


Régi trükk a melegvizes palack is, de én akkor is a fűtőpárnát szeretem, puhább és nem hűl ki.

2018. nov. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!