Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Óbudaiak, mit gondoltok erről?

Óbudaiak, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

12 éves koromtól 27 éves koromig laktam Óbudán, panelben. Előtte is hetente jártunk oda rokonhoz, nagyon szerettem ott mindent.

Most is visszajarok látogatni, egyéb ügyben.

Ott van a Flórián üzletház, 1-2 bolt van benne, ami igazán forgalmas (Rossman, Pirex) illetve a posta, meg egy ideje a kajálda.Ezenkívül cipőbolt, ruhabolt, taskabolt, ahol elvétve látni embert. Nagyon sok üresen álló üzlethelyiség van.

Az lenne a kérdésem, hogy miért nem nyílik egy-egy nagyobb forgalmat generáló bolt, pl. pepco, Deichmann, Media Markt?

Értem, hogy régi áruház, nem a legmodernebb, de rengetegen járnak oda a környező házakból, sokkal nagyobb forgalom és bevétel is lenne.

Nem értek ehhez, nem látom at minden részét, ezért kérdezem, hogy ez miért nem lenne jó?



nov. 10. 12:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Kihagytam a cba-at, az is viszonylag forgalmas .
nov. 10. 12:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván nem látnak benne fantáziát. Igaz, hogy a környékről gyalog is pár perc alatt rengeteg ember számára megközelíthető, mégis ott van pár percre autóval az Auchan és a Stop Shop.
nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy te rengetegnek látod az embereket. De egy olyan boltnál ahol mondjuk bele kell tenni 200 millió forintot az üzlethelyiség kialakításába és áruval feltöltésébe, aztán havonta több millió az üzemeltetése, rezsi, bérleti díj, alkalmazottak, nagyon nem mindegy, hogy 1 év, vagy 10 év múlva kezd el profitot termelni. Valószinüleg felmérték ezek az üzletláncok azt a rengeteg embert és kiszámolták hogy a befektetés megtérülése is rengeteg idő lenne.
nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Én Óbudán élek és hasonló gondolatok motoszkálnak a fejemben. Ez elvileg Óbuda központja tehát minden irányból nagy a forgalom, és erre van középen egy gagyi szocreál bolt iszonyat primitív boltokkal benne.


Nem azt mondom hogy egy Westend, egy Etele Plaza vagy egy Allee-t elbírna az itteni vásárlóközönség de ennél jóval többet azért.


Szükség lenne egy 5-6 emeletes "félplázára" mindenféle szolgáltatással, gyorsétteremmel és jobbfajta boltokkal. Növelni a környék nívóját. Most iszonyat lepukkant ugyanis az egész.

És ez azért is lesz fontos hogy egyszer megtörténjen mert 2 buszmegállónyira megépült a Watefront City ami most 10 épületből áll de ha jól tudom összesen 15 épület lesz ( 8 és 13 magasak - kb. 5-10.000 embert jelent majd nagyságrendileg pluszba ).


Tehát iszonyat nagy szükség lenne belső Óbudán valamiféle központra.


Mindenki jön a Gobuda-val/Eurocenter-rel. Nem jó példa. Az teljesen más célközönségnek van. Az a Bécsi útról beáramló ( és a hegyekről lejövő ) embereknek van igazából. Senki más nem használja mert hülye helyen van.


A Flórián téren kellene egy központ + a park felújítása is amiről már tervek is vannak!

nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!