Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a legélhetőbb magyar...

Melyik a legélhetőbb magyar város?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, miért?

2023. nov. 11. 21:56
A kérdező szavazást indított:
Budapest
Debrecen
Szeged
Miskolc
Pécs
Kecskemét
Szombathely
Győr
Székesfehérvár
Más
24 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Munka szempontból BP, idegrendszerileg kevésbé.


Pl ha valaki orvos, annak százszor jobb döntési lehetőségei vannak Bpnel is.

2023. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül Budapestet mondanám, viszont szerintem a legélhetőbb Sopron, csak ez nem szerepel a listában. Nem ott élek, de többször jártam már ott. Gyönyörű és tiszta város, Ausztria közelsége sem mellékes. Sajnos vagy nem sajnos az egész életem itt van Budapesten, de ha innen költöznöm kéne, az valószínűleg Sopron lenne
2023. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 budai_lány válasza:
73%

Szerintem bontsuk fel Bp-t kerületekre. Én például a pesti proli, lepukkant, zsúfolt, gettós környéken semmi pénzért nem laknék, egész Pest egy undormány. Viszont Buda hegyvidéki része kifejezetten csendes, békés és szerethető 🥰 ill. pillanatok alatt be lehet érni a belvárosba, lehetőség pedig Bp-n a legtöbb, akár egyetem, éjszakai élet, munkalehetőség terén.


Nyaraltam vidéki városban többek között Sopronban is, szép meg minden de egyszerűen egy alvóváros, nincs semmi lehetőség, este kihal... ha megéhezek késő este még rendelni sem tudok mert nincsenek nyitva éttermek meg semmi. Na ilyen bpn nem fordul elő, ha megéhezek hajnal 3-kor akkor is kiszállítják vagy hívok egy taxit aki pillanatok alatt levisz bárhová. Vidéken ilyen nincs.

2023. nov. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

#3 jól mondja, Budapest akkora a többihez képest, és akkora kontraszt van városon belül, hogy nem lehet így összehasonlítani.

De ha a jobb részeket nézed, és a munkalehetőségeket, akkor Budapest, minden téren

2023. nov. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Buda hegyvidéki része már annyira BP, mint az agglomeráció ahonnan 1 órát jössz be.



Aki ennyire menekül a fővárosi élettől, hogy kikoltozik a szélére az ennyi erővel menjen egy nyugis kisvárosba

2023. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Hegyvidekrol mikor érsz be a városba pillanatok alatt? Max kelenfoldre, Margit sziget konkrétan 1 óra utazás, ha az neked egy pillanat akkor jól bírod az ubalmat.


A tököm költözne annyira peremrészre már, lakatlan kertvaros, unalmas a fővárosi extrákbol 0 van ott jelen.

2023. nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szórakozási lehetőség a hegyvidéken max a tabortuz ha épp nincs tuzgyujtasi tilalom xDddd
2023. nov. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, de hogy nem Budapest, az biztos. A jól élhető nem egyenlő azzal, hogy munka, meg szórakozási lehetőség van.

Az is kell, plusz biztonság, szép környezet, tiszta levegő, gyors közlekedés, tolerancia, meg biztos van még sokminden.

2023. nov. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Győriként azt kell mondanom,hogy sopronnak egy nagy hátránya van.

Mivel sopronban minden második ember Ausztriában dolgozik, ezért hétköznapokon eléggé kihalt a város.


Nyílván aki nem szereti az emberek annak ez tök jó.

2023. nov. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 budai_lány válasza:
57%

Hogy lenne már 1 óra az út + miért lenne perem? A Gellért-hegy vonzáskörzetében élek az I. kerületben, nagyjából 10-15 perc alatt leérek a Szent Gellért térre ha nincs nagy forgalom a Hegyalja úton... Onnan pedig szintén bármerre el lehet jutni mert elég csomóponti rész.


Másfelől azt az érvelést sem értem, hogy messze van a Margit-sziget (nem mintha olyan sokat járnék arra 🫠).. de miért a VII. vagy VIII. kerületből közelebb van amúgy?


Szórakozási lehetőségnek elsősorban az V. kerületi szórakozóhelyeket értettem, ami taxival 15-20 perc. Azért szerintem az még mindig kibírható utazási idő...

2023. nov. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!