Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Maximum 10EFt-ig milyen...

Maximum 10EFt-ig milyen termosztátot érdemes venni?

Figyelt kérdés
Ilyen hagyományos tekerős van, gondolom hivatalosan szobatermosztát a neve.Digitálisra gondoltam azt mondják azok pontosabbak is meg a mostani már elég öreg.Vegyes tüzelésünk van egyébként.

nov. 14. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Obis, egyszerű, de simán jó.

[link]


Viszont ehhez megfelelő szelep is kell, nem olyan ami csavaros, hanem olyan ami lényegében rugós. (ha le tudod venni a szelep fejet, akkor be lehet nyomni a pöcköt ami zárja a szelepet.)

[link]


A vegyes kazán viszont kérdéses. Ha a szelepfej lezár mert elérted a megfelelő hőmérsékletet, akkor a kazánnak is le kellene állnia, vagy valahova el kellene vezetnie a hőt. Ha zár a szelep és nincs nyitott fűtés kör, akkor felforr a víz, illetve tudtommal ilyenkor robbannak fel a kazánok.


Nekem régi gázkazánnál volt szobatermosztát ami kapcsolta a kazánt ki/be és mellé a szelep fejek. Ügyesen össze lett hangolva, hogy ha a szelep lezár, olyankor már a szobatermosztát is zárt.


Azóta újabb kazánunk van, ott a szelep fej magát a kazánt is vezérli, ha kinyit, indul a kazán, ha minden szelep le van zárva, akkor a kazán is megáll és így nincs üresen futás.

nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

1# fűtőtest termosztátról beszèlsz, a kèrdezőnek szobatermosztát kell.

Kèrdező, bármilyen szobatermosztát jó, olyant keress ami elemes, nem kell külön villany neki, így nem kell plussz vezetèk: pl computherm Q7

nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 mindentudó99 ***** válasza:
[link] megbízható
nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2/


De az jó lenne ha belehetne kötni mert a mostaniba is rendes elektromos vezetékkel van bekötve.Vagy a digitálisoknál már nincs ilyen csak egy kazánházban elhelyezett jeladó?

nov. 14. 20:27
 5/16 A kérdező kommentje:

3/


Ezen is ugyan úgy lehet pl éjszakai meg nappali áramot váltani?Mert nekünk úgy van bekötve a termosztát ha átkapcsolom talán nappalira vagy estire akkor kint nem kapcsolja be a gázkazánt.

nov. 14. 20:29
 6/16 anonim ***** válasza:

4# minden termosztátot be kell kötni a kazánhoz.

A te règi analógod termosztátod működèsèhez nem kell elem vagy 230volt.

A digitàlisoknak kell áramforrás(elem vagy 230volt).

5# neked a règi termosztátodon van egy nappal/èjszakai kapcsoló. Az annyit csinált, hogy 2-3 fokkal levette a beállított hőfokot; ès nem kell tekergetni hozzá a tekerőt.

A computherm Q7 programozható napi szinten egy hètre, ès naponta is több hőfok állítható be.

nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ismerősöméknél pl ilyet láttam [link] ez mennyivel gyengébb mint a q7?Illetve idősebb emberek is laknak itt a házban és lehet jó lenne ha nem lenne annyira bonyolult a cucc.Egyébként amit linkeltem azon a kapcsoló most a nappali meg éjszakai áram lenne?Meg amiken nincs ilyen kapcsoló azokban menüben lehet kapcsolni?Azért kérdem mert ahova be van dugva a szivattyú konnektor az úgy van bekötve,hogy most nem emlékszem éjszakain vagy nappalin kapcsoljon csak a rendszer.Anno a gázszerelő próbálta átkötni de aztán meg be se kapcsolt a rendszer.
nov. 15. 02:44
 8/16 anonim ***** válasza:

A linked egy egyszerű, de pontosabb termosztát mint a mostani. Nèhány alapbeállítást, pontosítást lehet rajta beállítani a burkolat alatt.

A kezelőfelületen 2 hőfok állítható be. Egyik a hold, másik a nap szinbólumhoz tartozik. E kettő közt tudsz váltani, illetve mindegyiket állítani a +/-gonbokkal.

A kazánnál ès a termosztátnál nincs "èjszakai" áram. Az teljesen más. Az èjszakai áram ún. vezèrelt áram, ès nemcsak èjszaka van, illetve napszakokba többször ji-ve kapcsolja az áramszolgàltató. Ehhez 2 villanyóra kell, ès bojler, hőtárolós kàjha üzemeltethető róla.

Kazánhoz, stb ilyen nincsen, ès èrtelmetlen. A termosztát pedig kizárólag hőmèrs3kletet mèr ès az alapján ki vagy be kapcsolja a kazánt. A hold ès nap szinbólumok annyit tesznek, hogy estère, alváshoz elèg pár fokkal alacsonyabb hőfok is. Ez pedig megtakarítást is jelent.

nov. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A Q7 bonyolult, száz évre előre be lehet programozni...

Nekem Q3 van vagy 10 éve, ezen csak beállítod a kívánt hőfokot, aztán megy. Még egy másik hőfokot lehet rajta beállítani pluszban, így éjszakára, vagy távollét idejére lehet egy másik hőfokra átkapcsolni, ha akarod. Ennyit tud.

Viszont már vettem egy Q3RF-et (csak még nincs berakva), ami vezeték nélküli, tehát tetszőleges szobából vezérli a fűtést, nem olyan helyiségből (pl. előszobából), ahol senki nem tartózkodik.

Azt amúgy leírhatná nekem valaki, hogy a szobatermosztát mit vezérel vegyes tüzelésnél? Ott, ha nincs keringés, felforr a víz. Nem?

nov. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8/


Nekünk még ilyen termosztátunk van [link]

És ahogy írtam kint valahogy úgy van bekötve a vezetéke,hogy azt hiszem csak akkor kapcsol ha a piros gomb abban az állásban van ami a képen látható.Ezért is kérdeztem azt az éjszakai nappali kapcsoló dolgot.Gázszerelő megpróbált átkötni vezetéket kint a kazánnál de akkor meg egyáltalán nem akart kapcsolni a termosztát mert azt hiszem ne kapott áramot.

nov. 16. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!