Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A házunk előtt- közterület-...

A házunk előtt- közterület- van egy kb.60-65 éves hársfa. A szomszédok ki akarják velem vágatni. Milyen kötelezettségem van, illetve ki kell e vágatnom a fát? Kell e hozzá engedély? Ha igen milyen és kötelezhető vagyok a fa kivágására?

Figyelt kérdés

Azért akarják velem vágatni, mert a levelet eléjük hordja a szél. Én a szomszédok elöl is összekotrom az elfújt levelet és behordom.

Azt is kifogásolják,hogy az udvarukba és a kiskertbe is sok levél gyűlik össze,és a szél az esőcsatornát is megtölti velük."Belefáradtak!!",hogy ezt takarítsák ! A fa közterületen áll,igaz mi ültettük még 1950-ben.


2010. okt. 20. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha közterületen van, akkor az önkormányzat illetékes az ügyben. Irányítsd oda a reklamálókat, de meg ne próbáld az önk. engedélye nélkül kivágni, mert akkor téged büntetnek meg! Mindegy, hogy ki és mikor ültette, ha közterületen van, csak az önkormányzat határozata számít!
2010. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Az én csatornámat is megtöltötte semmi perc alatt a szomszéd fája,,,nem szóltunk érte,,ő maga vágta ki szó nélkül mikor látta,hogy nekünk problémát jelent!
2010. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Közterületen fát kivágni csak az Önkormányzat engedélyével lehet., Mindegy,hogy ki ültette oda!
2010. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, mivel közterület, ez az önkormányzat hatásköre. Ha jól tudod, vmi olyasmi a módja, h beadnak egy kérvényt az önkormányzathoz, és ha ezt jogosnak ítélik, akkor jönnek az önk. erre fizetett emberei, és kivágják a fát. Tehát neked semmi kötelezettséged nincs ezzel kapcsolatban, és ezt nyugodtan meséld el a szomszédoknak.
2010. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11.19 vagyok. Annyit pontosítanék, h nem biztos, h mindenhol az önk. emberei végzik el magát a fakivágást, de nálunk (egy kb 20e fős kisváros) így működik.
2010. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Mondd meg nekik,hogy az önkormányzatnál pampogjanak.De ne csodálkozz azon,ha odáig már nem akarják elhúzni a lusta valagukat.Még ezt is tőled várják.
2010. okt. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Csak az önkormányzat engedélyével vághatod ki és kötelezhetnek arra hogy másik fát ültess a helyére.
2010. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat,melyek hasznosak a számomra!

Holnapra vagyok bejelentkezve az önkormányzathoz ez ügyben.Az eredménnyel jelentkezem,hátha másnak is segítségére leszek az ilyen jellegű problémában!

A további hozzászólást és tanácsot ennek ellenére is szívesen,és köszönettel fogadom!

További szép napot Mindenkinek!

2010. okt. 20. 13:16
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

istenem, de sutyerák szomszédaid vannak!

egy hársfa nagyon szép, tavasszal jó illata van, a terméséből gyógyteát lehet főzni, árnyékot ad, közömbösíti a CO2-t, jó ránézni, és még sorolhatnám.


bár ne vágatnák ki!


inkább a szájuk fáradna bele a magyarázásba, és próbálják már megerőltetni magukat a söprést illetően.


az én nagyim még 80 évesen is elsöpörte a ház előtti fáról lehulló leveleket, de sosem gondolt arra, h kivágassa csak azért mert az neki napi 10 perc munkát "okoz"...

2010. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha közterületen van, akkor ha akarnád se vághatnád ki. Mivel nem a te tulajdonod, nem a te területeden nő.


Mi is egyébként az utcai fákkal szívunk. Az még hagyján, hogy ilyenkor naponta kell söpörnünk az utcát, eltömíti a csatornát, de a szobákban olyan sötét van tőlük, hogy fényes nappal, napos időben is villanyt kell kapcsolni. A tetőnkre teljesen ráhajlanak, amitől mohásodik is rendesen.

De nem tehetünk ellene semmit.

2010. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!