Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Okozhat-e gondot ház vásárlás...

Okozhat-e gondot ház vásárlás esetén, ha nincs meg a használatba vételi engedély?

Figyelt kérdés

Szeretnénk megvásárolni egy 30 évvel ezelőtt épült lakóházat, a jelenlegi a 3. tulajdonosa. Neki nincs használatba vételi engedélye, a tulajdoni lapon be van jegyezve, hogy az ingatlan lakóház és udvar. Azt jelenti ez hogy valaha létezett használatba vételi engedély, csak az éek során elkallódott? Ugyanis az önkormányzatnál se találják, de úgy tudom, ezeket a bejegyzéseket a tulajdoni lapra csak a használatba vételi engedély alapján tehették meg egykor.

Ha enélkül az engedély nélkül megvásárolom, okozhat-e ez később számomra kellemetlenséget?

Az ügyvéd szerint nincs jelentősége.


2011. okt. 18. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, használatbavételi engedély csak a földhivatali bejegyzéshez kell. Ha lakóházként szerepel a tulajdoni lapon, akkor semilyen hátrányod nem lesz belőle, ha nem kerül elő a papír.
2011. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lakhatási (használatba-vételi) engedélyt az önkormányzat (akkor még tanácsháza) építésügyi szakhatósága (műszaki osztály) adta ki. Az építkezés befejezése után írásban kellett kérni. A műszaki osztály munkatársa kiment, átnézte az ingatlant, minden rendben van-e (fűtés, víz, villany, gáz, hideg- és melegpadlók,stb), és kiadták az engedélyt.


A jelenlegi tulaj kérjen róla hivatalos másolatot. Ha kiderül, hogy akkor nem is adtak ki rá lakhatási engedélyt, akkor ezt intézze el a jelenlegi tulaj.

2011. okt. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

az első válaszolónak köszönöm


a 2. válaszolónak- pont ez a probléma, hogy megjártuk már az önkormányzatot, aholis nem találják a hasznátba vételit. Ezt az önkormánzatos hölgyemény így mondta, hogy nem találja.

2011. okt. 18. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a hivatalban sincs nyoma, akkor menjenek ki, nézzék meg, és adják ki a lakhatási engedélyt. Ha most annyiban hagyjátok, lehet, hogy nekik jut eszükbe (ellenőrzés-képpen) bekérni, és akkor viszont a bünti a tietek lehet.

Bocsi, de láttam én már "csavaros eszű" hivatalt. Ha valami miatt kiderül, hogy az állampolgár mulasztott, könnyen mondhatják azt, hogy ők nem hibáztak, mert a kérelem nem ment be. Hát adjatok be egy kérelmet, és ők adják ki az engedélyt. Ha bünti, akkor az a korábbi (első) tulajt terheli.

2011. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!