Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a fészekrakó...

Mi a véleményed a fészekrakó programokról, hitelekről?

Figyelt kérdés

A párommal sz anyósoméknál lakunk,ám itt nincs rendes magánéletünk.Szeretnénk elköltözni innen,de nem tudjuk hova?

Az albérlet gyors megoldás lenne,de a barátom nem akarja 'más zsebét tömni'.

Gondolkodtunk még hitelfelvevésen is,de ahhoz meg az kell,hogy meglegyen a megvásárolni kívánt lakás 25%-a.

Jelenleg csak a párom dolgozik(én pályakezdő munkanélküli vagyok), havi nettó 140-180 ezret keres,ami nem rossz,de (még ha közben sikerülne állást találnom is)így is sokára lenne meg az a 25%.

Szóba kerültek a fészekrakó programok,de nem tudjuk megéri-e belevágni?


Nektek mi a tapasztalatok?


21/N


2010. okt. 20. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a lakástakarékossági kasszákra gondolsz,akkor nem. Hosszú idő múlva lenne belőle komoly összeg.és a kifizetéskor is sokat kötözködnek. Mi nagyon megbántuk,hogy belementünk ilyesmibe.
2010. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a fészekrakó progiba én se mennék bele.Sok rosszat hallottam már róla,és körülményes is hozzájutni a hitelhez.
2010. okt. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sógoromék is most vettek házat és kivették a lakáselőtakarékosságiból a pénzüket igaz idő előtt míg kellett volna, hát az az igazság sokat veszítenek de még félnek mert még nem is kapták meg a pénzt addig apósomék segítették ki őket. Én biztosan nem mennék bele ilyen dologba.
2010. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézel 10m-ért lakást, annak 2.5m a 25%-a. Amíg anyóséknál laktok, rengeteget félre tudtok tenni, leginkább az összes kereseteteket. Ha munkába állsz, és spóroltok havi 200ezret, egy év alatt összejön a 25%.


Ez sok?

2010. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

és aki a fizetése felét leadja a párjával?

párom 100 000ft keres meg havonta ,én jelenleg táppénzen vagyok lábtöréssel ami 60 000ft mind a ketten odaadjuk a felét ami 80 000ft és mi is 80 000ft-al gazdálkodunk.Ami pénzt adunk az a rezsire és a kajára megy(beszállunk a közösbe)ami nekünk marad pénz abból fizetjük az előfizetésünket a hitelünket(kapa gép ,fűnyíró)mellette a kocsiba tankolunk és jó formán nem marad semmi amit félre tudunk rakni.Még be is szoktunk néha vásárolni nagyobb cikkekből pl 1 zsugor olaj 10 kg cukor.És külön szeretnénk költözni mert anyósnál lakunk.Anyós mondta hogy a felét adjuk így kaptuk meg a használt autóját amit még törleszt(magyarul az autót is fizetjük)

2010. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"mind a ketten odaadjuk a felét ami 80 000ft és mi is 80 000ft-al gazdálkodunk."


Háát, ne haragudj, de 80ezerből különköltözhetnétek. Ebből meglenne a lakás+rezsi. Igaz, autó nem lenne, de hát valamit valamiért, ugye.

2010. okt. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
csak az a probléma hogy párom albérletbe nem akar menni mert fizetni fizetünk hogy ott lakhassunk de mégsem a sajátunk.hitelt meg ugye nem lehet felvenni:(
2010. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!