Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehet egy fiatal huszonéve...

Mit tehet egy fiatal huszonéves pár, akik szeretnének saját lakást, de se szüleik, se az ő anyagi helyzetük nem teszi ezt lehetővé, a kormánynak van most vmilyen "fészekrakó" programja?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk munkanélküliek, dolgozunk látástól mikulásig, de csak a mindennapi megélhetésre elég, s szeretnénk már elszakadni a szülőktől, h ne náluk lakjunk. Milyen megoldások vannak, az állam miben segíit, ha segíT. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. júl. 4. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtögetni kell elkezdeni minél előbb. Gondolom, már elkezdtétek. Aztán idővel házat venni. Most érdemes egy kicsit várni szerintem, mert felröppentek különféle támogatásokról hírek, érdemes megvárni, mi valósul meg belőlük. De addig is növeljétek a tőkétek!
2011. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
ha "csak a megélhetésre telik" akkor nincs semmilyen megoldás.
2011. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos semmi fészekrako nincsen. Annak a fiatalnak lesz lakása aki örököl a nagymamátol például.
2011. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha félre tudtok havi 20000-et rakni, akkor a fundamentás lakáselőtakarék jó megoldáa, legalább az önrészhez.

Sajnos kp. nélkül már semmit nem lehet megoldani.

2011. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha a szülőknél laktok, hogy a bánatba telik csak a mindennapi megélhetésre a fizetésetekből??? Most legrosszabb esetben is glom 70-et megkerestek fejenként, az 140, ezt mind le kell adni kaja- és rezsiköltségre otthon? Hát akkor baromira megéri otthon lakni, ennyiből albit fent lehet tartani és ha takarékosak vagytok, félre lehet tenni.
2011. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
már albérletben lakunk, de a fizu pont arra elég, hogy a lakbért, rezsit+gyereket el tartsuk. Mindenféle pótlékkal együtt hónap végén éppen nullán vagyunk, ha nagyon megszorulunk, szülők adnak kaját, ezt-azt, néha pénzt. De szeretnék már önállóan talpra állni, félre tenni, gyűjtögetni, de nincs miből, és egyenlőre örülünk, hogy van melónk, bár a létszámleépítés várható, engem is ki akartak repíteni, csak nem tudtak a gyerkőc miatt. Hálisten.
2011. júl. 5. 00:00
 7/15 anonim válasza:
100%

vállalj új munkát, én Rendőr vagyok 180 ezres fizetéssel, de a hiteljeim miatt még mindig nem tudtam elszakadni a családomtól.... HITELT SOHA NE VEGYÉL FEL! ahogy hallottam a kollegáimtól a gumigyárban dolgozó emberek 160-at keresnek úgy, hogy hetente 2-3 mennek be, és van vagy 30 nap szabijuk =) az unokatestvérem is a gumigyárban dolgozik, van egy gyermeke, egy Toyota Supra-ja és egy nagyon jó háza, nagyon nagy kerttel! amint meg szabadultam a hiteleimtől én is ezt fogom csinálni, csak nem a gumigyárban! =)


23/F

2011. júl. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Hol van ez a gumi gyár? És hetente 2-3 alkalommal kell bemenni? elég hihetetlen.
2011. júl. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem 3-4 alkalmat akart írni. Az úgy oké, persze 12 órával.
2011. júl. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
menjetek vissza anyuhoz, és rakjátok be a lakástakarékba a z albérlet árát! Másképp csak a főbérlőnek lesz még egy lakása, nem nektek. Ha te is dolgozol majd, akkor könnyebb lesz. Próbálj valami távmunkát vagy négyórásat vállalni, vagy valamit csinálni amit eladsz, vagy gyerekeket tanítani, ilyesmit,. Ezértis lenne könnyebb otthon, addig mamma vigyázna rá, míg keresel pénzt.
2011. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!