Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Barcelónába költözni?

VielBa kérdése:

Barcelónába költözni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, milyen az élet színvonal Barcelonában? Milyen a GDP/fő/év a vásárló erő paritáshoz viszonyítva? Bármilyen vélemény, ötlet jöhet a témával kapcsolatban

nov. 18. 17:58
 1/5 anonim válasza:
100%

Barcelona nagyon jó hely, rengeteg lehetőség kínálkozik a kikapcsolódásra, az átlagember elég jó életszínvonalon él. A város állandóan fejlődik.

A lakásbérlet viszonylag drága, de ha olcsóbb negyedbe tudsz költözni, esetleg külvárosba, ott megfizethetőbb.

Az élelmiszerárakat viszonylag jól meg tudod ismerni, ha pl. megnézed a Mercadona árait ( [link] irányítószámnak add meg pl. a 08011-et). Abból ki tudod számolni, hogy kb. mennyit költenél havonta a bevásárlásra.

Személyes véleményem szerint akkor érdemes Barcelonába költözni, ha biztosan talál az ember magának munkát és a spanyol kultúra, az életvitel összeegyeztethető a sajátjával. Ezt úgy értem, hogy van aki jobban szereti a németes környezetet, stb.

Ez egy régebbi (2020-as) pdf, de szerintem sokat nem változhatott: [link]

nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lakásárak a belső részeken nagyon durvák. Bevándorlók lakta negyedek olcsók, de hát azok olyanok is.

A szolgáltatások elég húzósak, nagyon nem magyar árszint. Orvos, tanulás, autószervizelés, felújítás, szórakozás stb.

A kaja és a ruha nagyjából hazai szint.

Munka van, pénzt lehet keresni, a kultúra nagyon színes, én azt mondom ha fiatal vagy 4-5 évre megéri kimenni.

nov. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
nov. 18. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Volt kollegam aki ott szuletett es nott fel. A megfizethetetlen alberlet miatt koltozott el onnan.
nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
12%

Nyomorognak.

Spanyol ugyfeleim jonnek Bp-re dolgozni. Minden eddigi spanyol ugyfelem nyomorgott, sak ocska szakadt cuccai voltak. (Berbeadtam nekik )

nov. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!