Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyivel nyomná meg egy...

Mennyivel nyomná meg egy háztartás áramszámláját ha este 18.00-reggel 06.00.ig. menne egy 1000wattos hősugárzó?

Figyelt kérdés
nov. 23. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
12 x 1000 W x áram egységár naponta, ezt meg kell szorozni a hónap napjainak számával
nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Havi 5-8 ezer Ft körül
nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bogica0616 ***** válasza:
100%
12000-25000 forint között lenne a többlet költsége.
nov. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, (bárki, bármit mond, attól is függ!!!) milyen hősugárzóról van szó, attól is, hogy van-e benne belső termosztát, ha nincs, akarsz-e használni egy külső termosztátot. Függ attól hány légköb (nem négyzet!) légköbméter a helyiség, függ attól is hány külső fal van, ami nem külső fal, annak túloldala fűtött helyiség-e, milyen téglából épült az épület, van-e szigetelés rajta, milyen ablak van beépítve stb.

Nem feltétlen fogyaszt áramot folyamatosan ebben a 12 órában a hősugárzó!

nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem függ semmitől amiket írtál!!

Méghozzá azért nem, mert egy kis vacak hősugárzóról van szó ami folyamatosan megy, mert termosztát ide, vagy oda, de nem kapcsol ki!!!

nov. 23. 17:03
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Naponta: 12óra x 1kW = 12kWó fogyasztás.

Havonta: 30 x 12kWó = 360kWó fogyasztás.

Ez ugye nem megyen bele a kedvezményes árba, tehát 71Ft/kWó piaci árral kell számolni: 360kWó x 71Ft/kWó = 25560 Ft.-

-Ha nem kapcsol le

nov. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 Ez is a kérdéseim között volt, van-e termosztát, ha nincs akarsz-e. Ezek szerint nem akarsz. Így valóban lehet számolni ténylegesen napi 12 óra működéssel, de azzal még mindig nem tudunk számolni, hogy enélkül mennyi a havi fogyasztásod, azaz nem tudhatjuk, hogy a hősugárzó által elfogyasztott havi 360-372kWh-ból mennyi esik át a kedvezményes sávon! Az előttem hozzászóló feltételezi, hogy a fogyasztás teljes egésze átesik a kedvezményes sávon.
nov. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6# A mennyiség számítás így van, a ktg. kalkuláció csak részben igaz, az éves kedvezményes mértékig a csökkentett árral lehet számolni, ami nyilván attól függ kérdező, hogy egyébként mennyi a villamos energia fogyasztásod.
nov. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért nem kapcsol ki a termosztát, mert olyan hideg a helység, hogy nem tudja annyira átfűteni, hogy időnként lekapcsoljon.

Én is így jártam tavaly, egy szigeteletlen lakásban az olajradiátor mellé vettem egy termos hőugárzót. Maxra állítottam és sosem kapcsolt ki. Már azt hittem rosszat vettem, de amikor nem volt túl hideg, kisebb fokozatra állítottam és akkor már elkezdett ki-be kapcsolni.

nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 librikus ***** válasza:
Inkább villanyradiátort használj. Az 1000-1500 wattosat fél harmad fogyasztásra is állíthatod. A hősugárzó veszélyes! magadra gyújthatod vele a házat!
nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!