Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zárószinten lakom, nincs...

Zárószinten lakom, nincs egyedi fűtésmérés, viszont a csövek fűtését nem tudom lezárni ha a fűtőtestet el is zárom, így semmit se tehetek?

Figyelt kérdés
Sajnos home officeban dolgozom perpillanat, de ez a hő embertelen. 26 fok van alsóhangon szellőztetés nélkül. Én még olyat nem láttam, H elzárom a fűtőtestet de ettől az összes cső még full forró, az egész lakás minden helyisége jó hosszan tele lett rakva velük és van 4 fűtőtest de csak 2t tudok elzárni. Azoknál is megy a nagy fűtéscső ezerrel sajnos... Sosem laktam egyedi mérőmentes lakásban.

nov. 29. 10:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A közös képviseli kb. Kiröhögött. Ugye tudja, hogy a földszintrn meg az a baj, hogy hideg van. A meleg mindig felfelé száll...
nov. 29. 10:27
 2/18 anonim ***** válasza:

A zárószint gondolom azt jelenti, hogy a legfelső emeleten laksz. Ha a függőleges fűtéscső a sarokban, amiből a radiátorok le vannak kötve egy darab cső, akkor úgynevezett egycsöves fűtési rendszere van az épületnek. Ezekre az a jellemző, hogy fentről lefelé folyamatosan áramlik a fűtővíz, és a lakók a radiátorszelep kinyitásával tudnak "kivenni" belőle. Viszont attól, hogy elzárják a radiátorszelepeket, a függőleges fűtéscsőben a keringés nem áll meg, akkor sem, ha a soron senkinél nincs nyitva szelep. Értelemszerűen a legfelső emeleten a legmelegebb a víz, aztán lefelé haladva egyre hűvösebb, ahogyan egyre több hőt ad át a lakások levegőjének. Ez a fűtési rendszer manapság már korszerűtlennek számít. Az egyes sorok alsó pontjára beszerelt strangszabályozó szeleppel lehetne javítani a fűtés minőségén, de ezt a korszerűsítést a teljes épület szintjén kellene megvalósítani, gyanítom ilyesmi még nem történt. Sajnos ilyenkor marad a nyitott ablakkal történő hőmérsékletszabályozás.

A két elzárhatatlan radiátorral még annyit lehet tenni, hogy ha az alsó bekötőcsövükön van valamilyen szerelvény, azt talán el lehet zárni.

nov. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehőszigeteled a radiátorokat és a csöveket. (pl. nem használt paplannal) Tehetsz rá esztétikus borítást is, nyitható-zárható szellőzővel.


Vagy egyszerűen sokat szellőztetsz. Az első módszer energiatakarékosabb, és az alsó lakók is örülnak, hogy nekik is marad melegvíz.

nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2-es naná hogy korszerűtlen, de a lakóközösségnek erre sosem lesz pénze. A bejárati ajtót sem tudjuk lecseréltetni, 2 épületre lenne 2 millió forint.


Házi tákolmányok a radiátorok, emiatt nincs opcióm. A fürdőt nem lehet szellőztetni, ott 30 fok van

nov. 29. 14:56
 5/18 A kérdező kommentje:
De köszi a válaszokat, sajnos ebben az árkategóriában nem lesz olyan lakás máshol se ahol jobb a helyzet ilyen szinten.
nov. 29. 14:58
 6/18 anonim ***** válasza:

Résnyire támaszd ki az ablakot, hogy folyamatosan mehessen kifelé a meleg bentről, de nem egyszerre cserélődjön a teljes levegő, mint egy normál szellőzésnél. Mintha csak huzatos lenne az ablak.

Én is laktam felső szinten - még csak nem is a legfelső volt - mi is szenvedtünk a téli 26 fokban.

nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Teljesen fel van újítva, így bukóra van hagyva mindig az ablak, ha nem vagyok otthon. Egyedül alváskor nem bírom a huzatot. Iszonyat álmosító a meleg és szétszárad a bőröm, folyton szomjas vagyok miatta és ezért éjjelente fel kell kelnem pisilni. Nyáron nincs ilyen kínlódás a párás fülledt melegben, feltalálták a légkondit...
nov. 29. 20:24
 8/18 anonim ***** válasza:

Többek között ezért baromi drága

a távhős lakások rezsije.Egy ilyen méretlen távhős lakás fűrési díja simán van 20-25e Ft a téli hónapokra, aki nem általányt fizet, még úgyis, hogy az állam nagyon sok támogatást ad a távhő díjra, nélküle volna sztm még 50e is.Egy sima gázfűtéses, konvektoros, vagy kazános kisebb lakás fűtése simán megvan 10ből is és ha nem fűtesz,akkor gázfogyasztásod sincs, tehát fűtésszámlád sem.

nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
18 ezer az általányom, 30 ezret kapok vissza kb. Júniusban. Szóval tényleg mocsok drága. :/ Minden számlám plusz a DH mellette 70 ezer/hónap. Nem olcsó az élet, a fizum negyede erre megy el kb. Mert 300 a nettóm. Vidék szóval itt ennyiből el lehet tengődni pár extrával is. De pl:kocsim sose lesz
nov. 30. 18:28
 10/18 anonim ***** válasza:
300netto az annyira nem kevés egy középszintű végzettségez, nekem van mérnök ismerősöm is aki ennyit keres.
dec. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!