Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik vidéki nagyvárosban a...

Melyik vidéki nagyvárosban a legjobb élni?

Figyelt kérdés

2023. nov. 30. 15:13
A kérdező szavazást indított:
Debrecen
Szeged
Miskolc
Pécs
Győr
Nyíregyháza
Kecskemét
Székesfehérvár
Szombathely
Zalaegerszeg
22 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Debrecen
2023. nov. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez annyira szubjektív. Én ebből hármat ismerek valamennyire, de egyikben sem laknék és nem tudnék sorrendet állítani, pedig van jó oldaluk is. Ettől még lehet, hogy ha ugyanezekben más környéken lakom vagy épp más emberekkel futok össze, akkor meg tök más véleményem lenne.
2023. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Nemrég volt egy szavazás az egyetemisták körében és Pécs messze verte a többi várost.

A fenti városokban mindegyikben jártam sokszor és én is Pécset választanám.

Miskolc is jó és Szeged lenne még az amit választanék ha szeretnék újra városban lakni. Ja meg még Szombathely.

Debrecen, Nyíregyháza valami tragéria mennyire vacak hely.

2023. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
30%
Szombathely nyugodt és csendes.
2023. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

4 - Szombathely konkrétan egy lepratelep.

Bezárt szállodák, bezárt éttermek, bezáró gyárak, tragikus tömegközlekedés.

Ha nem Ausztria szomszédságában lenne, akkor olyan lenne mint Salgótarján!

2023. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy látom (aztán lehet nincs igazam), hogy a legtöbb válaszoló arra tud inkább válaszolni, hogy a saját városában jó-e élni vagy sem, így a kérdésre a valósághoz jobban közelítő választ kapnál, ha ezt kérdezted volna meg. Nyilvánvaló, hogy a felsorolt városok közül nem élt mindegyikben az, aki választ adna, így nem is tud válaszolni valójában a kérdésre. Ha lokálpatrióta, akkor a saját városát jelöli be, ill. ha valamelyik nagyváros közelében lakik és jobbnak tartja azt saját lakóhelyénél akkor választhatja valamelyik várost, max. ilyen válaszokat kaphatsz.

Én pl. Pécset ezelőtt 15-20 évvel egy élhető városnak tartottam, régóta lejtmenetben van. Minden b....dik el, a kulturális élet is egyre inkább beszűköl a meglátásom szerint, a zenei kultúra is egyre jelentéktelenebb, az egész országban nálunk a legdrágább a tömegközlekedés, nincsenek igazán nagy fejlesztések, a munkahely tekintetében jóval gyérebb a kínálat, nagyobb cégek sem igazán gondolkodnak Pécsben és a helyzet az, hogy a kormány sem igazán gondolkodik Pécsben. Az utak minősége kritikán aluli, Pécstől-Szekszárdig az útminőség konkrétan katasztrofális, városon belül is még a forgalmas szakaszok is problémások.

2023. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

6!


4-es. Válaszoló vagyok, Budapesten élek. Gyűlölöm. Rengeteg az ember, a reggeli tömegközlekedés el van lehetetlenítve, a belváros büdös és koszos.


Persze, vannak szépségei, de én most a negatív oldalt sorolom.


Szóval nekem a célom hogy költözzek el, a családommal minél hamarabb innen, jó messzire. Nem fog hiányozni..

2023. dec. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szombathelyen születtem. Nagyon jó volt ott gyereknek lenni.

Miskolcon voltam katona. Naponta mentem Lillafüredre, az pedig gyönyörű!

Pécsett diplomáztam. Akkoriban Pécs az egyik legjobb, leggazdagabb város volt, mára sajnos nem az.

Pesten dolgoztam 2 évig. Dettó mint a 7-es...

Szegeden vettem el egy csodálatos boszorkányt:) Szegeden szerelmesnek lenni a világ legjobb dolga!

A gyerekeink már Debrecenben születtek. Jelenleg is itt élünk, ez a város mindent meg ad ahhoz, hogy jól érezzük magunkat. A gyerekeink szülővárosa.

2023. dec. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Székesfehérvárról tudok nyilatkozni. Jó az infrastruktúra, kórház, iskolák, boltok... van kultúrélet, tudtommal nagyon alacsony vagy nincs is munkanélküliség és fejlődik ezerrel, tolják bele a pénzt. Kelenföldön vagy a Déliben viszonylag gyorsan ott vagy vonattal, nyáron közel van a Velencei tó és a Balaton is a másik irányba. Szóval kényelmes. Viszont marha zajos és lapos. Még zajtérképen is megnéztük, van-e olyan, ahová kevésbé jut el ezek a soksávos autóutaknak az állandó zúgása, de az max. pont a lakótelepekkel körbevett játszóterek közepe mg az Öreghegy egy pontja. Szóval lehetett volna családi házat kapni ott akár a zöldben, csak közben az autókat fogod hallani és szívni, vagy a vonatok rázzák az egészet. És hát nem egy szép város, kevés a fa, sok a szoci épület, max. a Sóstó tetszett (bár belerondít a stadion és szintén zajos) vagy a 2 perc alatt bejárható belváros, a többi elég jellegtelen családi házas vagy lakótelep és széles utak jól szétterülve a feltöltött mocsarakon. És nagyon sok az ipari rész, meg a környékről autóval ingázók miatti dugók.
2023. dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
27%
Városban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem.
2023. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!