Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás párásan tartására tippek?

Lakás párásan tartására tippek?

Figyelt kérdés
Lassan megindulunk párommal a karácsonyi rokonlátogató-körútra, és kb egy hétig nem leszünk itthon. Ennyit télen kibírnak a növényeink, de borzasztóan kiszárad az egész lakás, mire visszaérünk. Nincs párásítónk, ezért olyan trükkökre gondoltam, hogy a mosogatótálcában hagyok pár centi vizet, hátha az párolog valamennyit, vagy ha kell, akkor edényekben is hagynék kint vizet szabad levegőn. Van ezeknek értelme? Számítana bármit is? Esetleg vizes törölköző a szárítón?
dec. 20. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek a trükkök mit sem èrnek. A vizes törölköző is megszárad màsnapra.

Radiátorokra szoktak edènyekbe (tepsi)vizet tenni. A meleg miatt az tud párologni jól. Az kitart egy darabig.

dec. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahol sok pára keletkezik, ott párátlanító szerkezettel akár napi több liter vizet is kiszednek a lakás levegőjéből, hogy 50% alá csökkenjen a szint. Ezt csak azért írom, hogy ilyen léptékekben kell gondolkodni.

Nálad a száraz levegő azt jelenti, hogy folyamatosan jön be a lakásba a külső, alacsony abszolút páratartalmú levegő, ami felmelegedve nagyon alacsony relatív páratartalmúvá válik. Hogy ezt pótold, ahhoz nem elég napi 1-2 dl elpárologtatása.

Az ok valószínűleg az, hogy olyan fűtőberendezésed van, ami a helyiség légteréből veszi az égéshez szükséges levegőt, és a kéményen eltávozó levegő helyébe jön be a sok kinti levegő.

Ha lentebb veszed a fűtést, akkor ez a folyamat csökken.

Nekem a munkahelyemen van ilyen gázkazán, és 24 órás készenlétben vagy kétszer már megpróbáltam mérni a párásítás hatását. Annyit értem el, hogy ha a kb. 40 m2-en a radiátorra tett jégtálcából (szivacsdarabokkal fokozva a párologtatást) elpárologtatok egy nap alatt 2 dl vizet, akkor a 20%-ról felmegy mondjuk 24%-ra. Még ez is semmi.

Azt tudnád tenni, hogy telerakod vízzel teli fazekakkal a radiátort.

Amúgy miért baj, ha kevés a pára akkor, mikor nincs otthon senki?

dec. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2# ettől függetlenül a panelok règen ilyenek voltak távfűtèssel. Ahogy a fűtès jött párásítani kellett. Igaz, akkoriban jobban fűtöttek.
dec. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3

Meg faablakok és beépített szellőzőrácsok biztosították az erős szellőzést.

dec. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!