Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtetlen helyiség melegen...

Fűtetlen helyiség melegen tartására alternatíva?

Figyelt kérdés

Bérlek egy termet egy olyan irodaházban ahol sajnos télen semmi fűtés nincs. Oktatási célra használom napi pár órát. A terem mérete 20 m2. Tavaly hősugárzóztam...nem volt rossz, de a tél vége felé már egy második 2Kw-os hősugaruót is bedugtam, hogy egy élhető 19-20 fokot tartani tudjak. (Nem kifejezezten magam miatt, de a gyerekeket nem vihetem egy jégverembe) Így végül tényleg nagyon drága lett és még olyan rohadt hatékonynak sem mondanám... Tudom nehéz ügy, mivel az egész épület hideg, a szigetelés szar stb stb... mégis azt kérdezném milyen alternatívát ajánlanátok esetleg? Olaj radiátort már próbáltam...nem sokat ért. Volt egy 2kw-os turbo ventilátoros elektromos konvektorom is, az sem volt jobb mint a kis 5 ezer ft-os hősugárzó..

Infra panel, norvég panel, szieszta kályha..stb? Olyat nem akarok a bérleménybe aminek a telepítése nagy fúrással/faragással jár így a klíma kilőve..



2023. aug. 31. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mind ugyanazt tudják, a szieszta kályha még pluszban ki is nyírhat, azt csak nyitott ablaknál szabad használni igazából.

Nincs jó megoldás, a hősugárzónál a split klíma egy fokkal jobb, de csodá attól sem kell várni.

2023. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

ha az enyém lenne a probléma...(mondjuk a bérbeadó engedélyezi, mert te hosszú távra tervezel)..

Szóval a helyiséget belülről 3 cm-es járható hungarocell lapokkal precízen szigetelném

(plafont is)..egyszerű szilikon tubusos ragasztóval(fenn is marad)

Ha kész, akkor vagy tapéta, vagy vékony dísz borítás(50x50)


Ez önmagában hőtartó...és elegendő lenne egy ötezer Forintos, 2 ezer Wattos ventillátoros hősugárzó.


Nálam bevált.

2023. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyiséget nem szabad statikus valamivel fűteni, nem ér semmit.

Csakis a dinamikus, ventillátoros fűtés a hatásos(hőérzetre)

2023. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Kedves második!

Én is gondoltam erre, beszeltem is egy szaki ismerőssel aki hideg/meleg burkolással is foglalkozik (nem azért, hogy csinálja meg, hanem hogy mi a véleménye), ő azt mondta szerinte nincs sok értelme, mert az egész irodaház fűtetlen jégverem, plussz a falak is elég régies porózus tégla falak ill. van egy oldal fal ami külső érintkezésű. Természetesen nem vettem teljes szent írádnak amit mondott...ez is csak egy vélemény(bár hozzáértő), de eddig nem volt ellen véleményem... viszont ha nálad tényleg bevált lehet megpróbálkozok ezzel a mutatvánnyal.

2023. aug. 31. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Az ilyen régi, hideg, teljesen szigeteletlen épületeket/helyiségeket nem lehet a modern fűtési módszerekkel befűteni.

Ide kell egy kémény meg egy fatüzelésű kályha!

A belső szigetelés semmit nem ér, az egész épületet kéne kívülről szigetelni (hő és vizszigetelés, stb.).

Keressetek egy kéményt, hogy hová tudnál berakni egy fatüzelésű kályhát! Ha ez sikerül, akkor garantált a meleg, napi néhány órára még olcsó is. Elektromos, klímás fűtést meg el lehet felejteni, a teljesítménye se lenne elég, vagy olyan nagy kéne amivel a fűtés 3x annyiba kerülne mint fával, a drága beruházásról nem is beszélve.

Vagy hosszabb távon keress más helyet, ahok megoldott a fűtés.

2023. aug. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az elmúlt telet egy ekkora lakásban életvitelszerűen, albérletben egy olajradiátorral és egy hősugárzóval próbáltam túlélni. Hát nem dőlt rólam az izzadtság, 16 fok körül volt az átlag, néha sikerült feltornászni 20-ra, az már Hawaii volt. De ehhez 0-24-ben maxon (1500w-on) ment az olajradiátor, a hősugárzó pedig alkalmanként.
2023. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Na, hát erről beszélek. Kályhán kívül nem nagyon lehet mással befűteni, főleg gazdaságosan. Vannak még ipari ventillátoros hősugárzók, 380V-osak, kb. 5kW körüli teljesítménnyel, ha van 3 fázisotok az csinál nektek meleget, persze nem lesz olcsó, kényszermegoldás. Másfél-2kW olajradiátor vicc, az csak jól szigetelt térben jó, vagy kell belőle 2-3 darab. De akkor csak ez fölveszi a 20-30Ampert egyfázison. Ha 1x32A-od van (ami ugye alanyi jogon jár mindenkinek, akkor még működhet is, de nemnagyon tudsz mást használni mellette...
2023. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!