Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül mondjuk egy 70...

Mennyibe kerül mondjuk egy 70 m2-es ház fűtése fával?

Figyelt kérdés
Gázfűtéses, és távfűtéses lakásban élők válaszait várom elsősorban. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire tippeltek.
2009. jan. 3. 16:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
10000 körül, nekünk a távhő 40000
2009. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
:D
2009. jan. 3. 20:27
 3/17 A kérdező kommentje:

Senki többet?

Na mindegy, kíváncsi lettem volna, hogy ki mennyit gondol. De a válaszoló is nagyjából azt írta, amit gondoltam, hogy írni fog.

Azért leírom, hogy mennyibe kerül:

Ha napi 24 óra fűtéssel számolunk, akkor a legolcsóbb, vizes nyárfával, egy 30 napos hónapban:

napi 2,5 mázsa fa = 2,5*1100*30 =82500 Ft a fa

3000 Ft a szivattyú áramfelvétele

3000 Ft a láncfűrés áramfelvétele


Tehát havi 88 500 Ft a fűtés


+ napi minimum 3-4 óra kemény munka a hidegben

És ha elromlik valami, akkor nem lehet sikítani a szolgáltatónak, hogy javítsa meg, hanem szépen elmegyünk a boltba, megvesszük az alkatrészt, és megjavítjuk.


És most lehet irigykedni, és támogatásért sivítani.

2009. jan. 4. 12:08
 4/17 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy ebben még nincs melegvíz, az +12e Ft villanybojlerrel.
2009. jan. 4. 12:09
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2,5 mázsa fa nagyon sok! Megkérdezhetem, hogy hány fokra fűtitek fel a lakást? 35?!
2009. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
1. vagyok, megkérdeztem a rokonokat aki fával fűt és azt mondták hogy 20000- ből a leghidegebben is kijönnek és láncfürész meg minden nélkül kézzel apritják a fát. A 80 ezer kicsit extrém.
2009. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nekünk sajnos nincs ennyi pénzünk, hogy egész nap fűtsünk. Mi "csak" 30-50e Ft-ot költünk havonta a fűtésre, mert csak kb. reggel 10-től este 6-ig fűtünk. Így napközben 22 fok van, éjjel 18-19. De csak azért mert lehőszigeteltük a házat, és nyílászárókat is cseréltünk. Előtte ugyanilyen fűtéssel nappal 17 fok, éjjel 9 fok volt.

És amit az előbb írtam összeg, igen, elég extrém, de igaz. Egy normális kazán óránként 10kg fát eszik meg, lehet számolni.


A legextrémebb pedig szerintem az, hogy az én adómból a gázfűtést, meg a távfűtést támogatják. Mi meg rohadjunk meg, meg fizessük másnak a számláját is.

Egyébként az egész kérdést csak ezért tettem fel. Mert ha nekem ennyit ki kell fizetni a fűtésért, akkor más miért kap támogatást, amikor alapból kevesebbe kerül neki?

És miért kell azt hallgatnom minden este a tévében, hogy kárognak a távfűtéses lakásban élők, hogy hideg van, meg milyen sok a számla... Na, ilyenkor mérné meg valaki a vérnyomásomat.

2009. jan. 5. 09:26
 8/17 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: menj, és próbáld is ki, hogy milyen a favágás. Köszönöm, de az a minimum, hogy láncfűrésszel vágom, nő létemre. Így is naponta minimum 3-4 óra. Régen én is síma fűrésszel vágtam, mit gondolsz, akkor mennyit dolgoztam egy nap? Én is szeretnék távfűtéses lakásban élni. Nem akar valaki cserélni?
2009. jan. 5. 09:29
 9/17 A kérdező kommentje:

És még annyit, hogy ha sokalljátok a napi 2,5 mázsát, akkor lehet számolni száraz akácfával is. Mert a 2,5 mázsát vizes nyárfával számoltam, ami ugye jóval többet nyom.

De a száraz akácfának meg 3e Ft körül van mázsája. Abból mindjárt elég napi 1 mázsa is.

2009. jan. 5. 13:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi régen egy 45 m2-es házban fűtöttünk kazánnal.Ami a legjobban bevált( és akkor még meg is tudtuk venni),az a fán kívül a német brikett volt.Az előnye annyi,hogy ha egyszer felfűti a kazánt a fa,akkor a német brikett tartja a meleget akár 9 órán keresztül(este kb.3/4 vödörrel raktunk rá,reggel csak pár szemet és amikor hazaértünk ismét tettünk rá fát.Egy szaki mondta,hogy ez ha drágábbnak is tünik,végül is olcsóbb,mert nem kell minden nap 0-ról indítani a fűtést,ami sok energiát vesz igénybe.Sajnos ma a brikett ára 5600-6000 ft körül van.Ki kellene próbálnotok egy kis adaggal(tüzépről 1-2 zsákkal vásárolni)hogy nálatok beválik-e.
2009. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!