Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üdv van egy vegyes tűzelésű...

Atis19918 kérdése:

Üdv van egy vegyes tűzelésű kazánom egy alfa25/20 ha fával tűzelek nagyon fűstől mindenhol teljesen mindegy melyik ajtaját nyitom ki, ha már 60 fok felett van és kinyitom a középső ajtót kicsap a láng nagyon ötlet esetleg?

Figyelt kérdés

dec. 23. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Pucoltasd ki a kéményt.
dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a kéménnyel lesz a gond, meg a füstcsövekkel. Nincs elég huzat.
dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ahogy leírták húzat probléma .Nem csak a kormos fűst elvezetés,az alacsony kémény is okozhatja .
dec. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Cső. Kémény vagy a kazán járatok kormosak
dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4# alapján ellenőrizd ès pucold.
dec. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kéményseprő kitiszitotta, a kazànt én takaritottam ki, leszedtem a csöveket is, a kémény magasság biztos hogy jo mert a mélygarázsból indul ès szintes a ház esetleg lehet az probléma hogy a gáz és a vegyes tűzelés egy kéményen van a kémény kivan bélelve
dec. 24. 08:28
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát az lehet, hogy aki a bélelést végezte, az nem jól számolt, és túlságosan leszűkítette a kéményt.

A téglakémény nálam is ki van bélelve, de csak vegyes tüzelésű kazán füstje megy ebben. Mivel a keresztmetszet lecsökkent, ezért számítást végzett a bélelő vállalkozó, és ez alapján a kéményt megmagasította 1 m szigetelt csővel, hogy ezzel erősebb legyen a huzat.

A kéményseprő mikor volt, ill. te mikor tisztítottad a csöveket? Pár hónap alatt simán elkormolódhatnak a füstjáratok. Elég, ha nem adsz elég oxigént a tűznek, és így nem tud teljes egészében elégni a keletkező fagáz, hanem a kéményben kicsapódik.

dec. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nincs egy hónapja hogy ki lett takarítva mind a kettő de takaritás után már rögtön füstölt. Nyáron vettük a házat azt mondta az előző tulaj hogy neki nem volt ilyen problémája de én ezt nem tufom elhinni
dec. 25. 06:59
 9/17 anonim ***** válasza:

Azért csak nézz be a felső ajtón, meg a padláson a tisztítóajtón.

De ezen is el lehetne gondolkodni, hogy kicsap a láng. Nálam ilyen még nem volt soha, még akkor se, mikor egyértelműen alig volt huzat az eltömődött kémény miatt.

Még azt ki lehetne próbálni, hogy a gázkazán légbeszívó nyílását teljesen lezárni egy próba erejéig. Mert az esetleg elképzelhető, hogy a kémény onnan szívja a levegőt a fás kazán helyett.

A kéményben azonos csövön van kivezetve a kettőnek a füstje? A garázs szintjén vannak egybe kötve? Vagy esetleg két külön cső van egy kéményben? Az már szerintem nagyon régen nem engedélyezett új építésnél, hogy két tüzelőberendezés legyen egy kéményen. Ez nálad mióta van így?

dec. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha kicsap a làng, akkor ott nulla a levegő, semmi huzat nincsen. Vagy zárva valami, vagy dugul.

A fa ugye gázosodik, ès levegő nèlkül nincs ègès. Mikor ajtót nyitsz, bedurran a fagáz-füstgáz, mert megkapja az oxigènt ès begyullad.

A bèlelès mèg ok. A kazán kimenő csővastagságnàl nem lehet kisebb a kèmèny sem.

Egybekötve a gázzal... Hát nem tudom. 1 vagy 2 cső van a kèmènybe? A gáznál van huzat?

A levetted a füstcsövet, a kèmènybe van huzat?

dec. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!