Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem melegszik a radiátor?

Miért nem melegszik a radiátor?

Figyelt kérdés

Ma reggel vettem észre. Hideg a radiátor, kinyitottam a légtelenítő csavart, sziszegett, visszacsavartam, egy darabig jó volt, most megint ugyanez. Viszont most hiába légtelenítem, veszem ki a csavart, nem jó sehogy. Egy másik radiátor rendesen meleg, viszont azon minimálisan nyitva van a csavar, így nem kell légteleníteni.

Fa tüzelésű kazánnal fűtünk, a kiegyenlítő tartályt megfogom nézni - bár akkor a másik radiátor is hideg lenne, nem?


dec. 24. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Micsoda? Min van nyitva a csavar minimálisan? Nyitva van a légtelenítő állandóan? Hogy légtelenítettél? Ha sziszeg, nem szabad addig elzárni, amíg ví z nem jön belőle! Miért kisérletezgetsz, ha ennyira idióta vagy hozzá? Addig légtelenítettél, amíg elfogyott a nyomás a rendszerből, utána kell tölteni. Hívj valakit (rokon, bárki, értelmes ember), aki segít megcsinálni. Egy légtelenítő csavar kilazítása és visszazárása nem egy atomfizika, csak neked?
dec. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A radiátor végén van egy záródugó:

[link] és én ezt szoktam meglazítani, ilyenkor sziszeg majd ha abba marad elzárom. Nem itt kell? A másik radiátoron ez a végdugó van picit nyitva, de azt egy éve nem kellett légteleníteni, míg a másikat 2 hetente.

dec. 24. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor nálad tágulási tartály van.Abba is nyomass vizet,mert a levegő helyére is víz ment.Előfordul hogy köp 1 et,aztán megint levegő jön.

A víznek folyamatosan lassan jönni kell,ha nem levegős.

dec. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
Mi az a keringető tartály?
dec. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha ez a dugó folyamatosan nyitva lenne, akkor folyamatosan jönne a víz...

Keress rá a guglival arra, hogy "sarok automata légtelenítő szelep". Neked ilyenre lenne szükséged, ez légteleníti magát. Ilyesmi:

[link]

dec. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!