Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eltudnál lakni,élni egy...

Eltudnál lakni,élni egy kb.22nm-es lakásban? Egy szoba van,és egy konyha.Fürdőszoba nincsen.Max a konyhában egy zuhanykabin talán elférhet. Így tudnál lakni?

Figyelt kérdés
dec. 25. 18:53
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék, én adok magamra, a tisztaságra, higiéniára, nem tudnék valami tákolmány zuhanyzóban tistálkodni.
dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Természetesen ha nem lenne más lehetőség akkor tudnék benne lakni, ahogy mindenki más is.

Hogy szeretnék-e az már más kérdés.

Albérlet helyett vagy ha mindenképpen el akar valaki költözni otthonról - vagy el kell neki költözni - akkor ez is lehet megoldás.

Az első lakásunk 36nm volt kettőnknek és még az első gyerekünkkel is nagyon jól elfértünk benne. Egy 22nm-es lakást is ki lehet alakítani szuper jól, kérdés hogy mire van lehetőség, milyen az adottsága.

Barátainknak volt Budapesten olyan lakása aminek az alapterülete csak 18nm volt és eredetileg nem volt benne se vécé se fürdőszoba. A folyosó végére kellett kijárni vécére és a mosakodást nem tudom hogy oldották meg, gondolom lavórral régebben. Akitől vették azok átépítették - nagy belmagasságú bérházban volt - és galériát csináltak bele. Alul volt a nappalis konyha, első osztályú minőségben, egy lépcső vezetett fel és a galérián volt egy sarokkádas fürdőszoba meg egy kis háló, ahol a franciaágy mellett egy szekrény fért el és ennyi. Két embernek tökéletesen elegendő volt és valóban nagyon jól is nézett ki. Zavaró csak annyi volt, hogy a belső udvarra nyílt az egyetlen ablakuk és ott mentek el a lakók vécére előttük állandóan. De ezen segített egy függöny.

Kérdező, ha meg lehet oldani egy elszeparált vécé+zuhanyzó részt, akkor jó lakótér alakítható ki ekkora méretben is. De csak ha van pénz megcsinálni ezt, mert kijárogatni vécére máshová nem megoldás, az meg szintén nem, hogy a konyhaszekrény és az ágy között ott díszelegjen a vécé.

dec. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Dehogy. 130 négyzetméteres házam van + 2 autós garázs + hatalmas terasz + hatalmas telek. Én innen már csak feljebb vagyok hajlandó váltani.
dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A 22 nm nem lenne gond, évekig éltem ekkorában, de ott egy szoba volt, egy kus fürdöszoba - zuhanyzó, mosdókagyló, wc benne -, és egy fözöfülke. Teljesen lakható volt, de az, hogy a konyhában legyen zuhanyzó, az nem elfogadható.
dec. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A fürdőszoba fontos. Ha ki lehet alakítani egy nagyon picit, az már jó. Én laktam 30 nm-es lakásban, jó, persze, az nagyobb, de pl a konyha és az előszoba egyben volt és nagyon pici volt, a fürdóben meg nem volt fűtés, zuhanyzás előtt egy kicsi fürdőszobai hősugárzóval lehetett befűteni, ami értelem szerint nem ment egész nap. Azért élhető volt.
dec. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül? Simán. Persze csak ha muszáj és nyilván az. Nagyon sokan élnek sokkal rosszabb körülmények között és megvannak.
dec. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a baj vele,hogy bejarati ajto egy keskeny konyha,es onnan nyilik szembe a szoba tehat ha oldalrol lenne akkor meg konnyebb igy viszont annyira kicsi a hely hogy ha az oldalabol levalasztani valamivel egy zuhanynak meg wc nek akkor annyira keskeny hogy pl egy agyat vagy valamit se be se ki a szobaba nem lehet vinni hozni. Pl levalasztani egy reszt de akkor max oldalazva kozlekedne az ember a konyhaban vagy fogalmam nincs nagyon szuk kiscsi keskeny az egesz lehet nincs 22 lehet csak 20 nm. Wc a folyoso vegen kint van igen.
dec. 25. 21:12
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

#7 Ilyen esetre szoktak galériát csinálni. Akkor az ágy mehet fel a galériára, alul meg lehet a többi dolog, kanapé, tévé a falon, asztal, stb.

Az, hogy most ott van a konyha kialakítva az nem kell, hogy úgy is maradjon. Át is lehet tenni a másik falhoz vagy akár meg is lehet bontani és külön a tűzhely és külön a mosogató, konyhaszekrény meg lehet az asztal alatt és a falon is.

ha van saját vécé a folyosón és el tudod fogadni, hogy oda kell kijárnod, akkor elég ha egy zuhanyzót csinálsz a szobába, de az legyen lezárt és teljesen elválasztott a szobától, hogy ne is látsszon rajta, hogy zuhanyzó! Ez megoldható ha térelválasztót, paravánt teszel elé, de láttam olyan megoldást, hogy szekrénynek álcázták rendes fa szekrényajtóval és csak belépve látszott, hogy fürdőszoba valójában.

dec. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon muszáj lenne, akkor a kényezer nagy úr... Ha nem, akkor nem! Szerintem borzasztó lehet. Nem régi nagypolgári? Nem lehet galériázni és a galéria alá egy wc/zuhanyt betenni? Úgy még esetleg talán.

Egyébként egyetem alatt az első komolyabb párommal laktunk 19 nm-en egy darabig. Nem mondom, hogy kényelmes volt, de annak az életszakasznak megfelelt. Egy téglalapot kell elképzelni, ha belép az ember az ajtón, ott volt egy pici teakonyha, pult nulla, a másik oldalon egy lehajtható "asztal" két összecsukható székekkel. Egyet tovább lépve a fürdő harmonika ajtóval (más nem fért volna el). Ez konkrétan annyiból állt, hogy be lehetett lépni és slussz. Nagyon forgolódni már nem kellett. Balra wc, jobbra zuhany, szemben egy icipici mosdókagyló, ennyi. A folyosóról pedig nyílt egy 14-5 nm-es szoba.

Amúgy nem volt rossz az elrendezése, ha nagyon megszorulnék még most is elmenne éppen, bár akkor még alig volt valami saját cuccom, amit tárolni kéne.

Nekem alap lenne, hogy legyen saját wc-m és helyem a tisztálkodásra, így sajnos tényleg csak akkor mennék bele, ha nagyon nagyon muszáj.

dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mekkora a szoba? Ott csinálj helyet a zuhanyzónak, Vannak olyan hotelek is ahol a szobában van a zuhanyzó mindenféle elválasztás nélkül.
dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!