Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéd kandallójából származ...

Szomszéd kandallójából származó szén-monoxidot be tudja szívni az én szellőztetőrendszerem?

Figyelt kérdés

Házak kb. 6 méterre vannak egymástól (kerítéssel elválasztva). Kb. a háza szélén van a kémény, ami elég magasra felmegy, tehát az én házamtól kb. 6 méterre van a kéménye. Én szellőztetőrendszerem beszívási pontja kb. még 2 méter a saját falamtól, tehát kb. 8 méterre van az ő falától.


Vázlat: [link]


KÉRDÉS: ha az ő kandallójában keletkezik szén-monoxid, azt valahogy be tudja szívni rossz/szerencsétlen szélviszonyok miatt az én szellőztetőrendszerem? Ha mondjuk pont oda csapja le, ahol én szívom be a levegőt?


dec. 25. 21:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
F..sznak kell amúgy 2023-ban kandalló. Emberiség nagy része örül, hogy ilyen baromságokon túllépett, erre beépítetti.
dec. 25. 21:19
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
dec. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen távolságoknál, még ha keletkezik is CO, az úgy felhígul a levegővel, hogy 1 hangyának se ártana.
dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

ÚGy értettem, hogy a kéményéből kijövő szán-monixidot beszívja az én rendszerem.


[link]

dec. 25. 21:29
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem,csak a füstje zavarhat.
dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"F..sznak kell amúgy 2023-ban kandalló. "


Mert szerencsére az emberek nem egyformák, és van aki szerti. Vitorlás is mi a "F..sznak" 2023-ban", mégis sokan szeretik.

dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, de nem mást kéne mérgezni vele, okostóni. Ha csak ő maga dőglene bele, nem érdekelne. Vitorlástól nem huny el a szomszédod.
dec. 26. 00:10
 8/19 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem hinném de ha ennyire tartasz tőle szereld fel a szellőztetőrendszeredet egy jó minőségű szén-monoxid érzékelővel. Esetleg a szellőztetőd szűrőrendszerét is javíthatod, bővítheted. A 6m távolság, magasan lévő kémény szerintem önmagában is elég jó körülmény, én nem aggódnék e miatt de természetesen ezt neked kell megítélned.
dec. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ő kéménye magasan végződik, a füst meg csak ritkán, inverzió okozta hidegpárna esetén száll lefelé. Valamennyi égéstermék nyilván bejuthat a lakásodba, de felhígulva. De a füstszagot úgyis megérzed már előbb, mint hogy valami bajod lenne. Szoktál bent füstszagot érezni?
dec. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Írom a 2 éves tapasztalatomat a saját házamban.

Olyan telket kerestem ami a falunak a magas pontja, átmenő forgalomtól mentes, és még a szomszédok is messze vannak: Jobb oldali 50m, mögöttem 40m, bal oldali 40m, előttem még nincsenek házak átlóban igen, de az kb 100m.

(két utca közé beraktak egy utcát telekosztással és voltak akik nem oszttatták meg a telküket, ezért nincsenek közvetlen szomszédaim /számomra ez tökéletes/).

Nekem nincs légtechnikám, de van konyhai elszívóm, ennek a működéséhez ablakot bukóra kell nyitni mert "vákuum" lesz a házban, a szagok meg bent maradnak.

Van olyan széljárás amikor beszívja a házam a füstöt..., nem tudok arányszámokat mondani, mert kb heti 1x főzök csak, általában hozatom a kaját. Pl: most dec 24.én meg kellett állítani az elszívót :(, pedig még nagyban főztem.

Gyakrabban belefutok az esti szellőztetéskor hogy megérzem a füstöt. Az akkor van csak mikor nagyon hideg van. Nemrég rá is jöttem merről jön. Nem a kandallós kert szomszédtól, hanem jóval messzebb kb 3-400m-ről, egy vegyeskazánból származik, ahol szerintem szeméttel vagy műanyag tartalmú dolgokkal tüzelnek. Csak azért nem jelentettem fel őket mert van ott 2 ovis gyerek, egyedülálló az anyával, mert az apa lelépett.

dec. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!