Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nő a kazánban folyamatos...

Miért nő a kazánban folyamatosan a nyomás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémával szembesültem, hogy a kazánban folyamatosan nő a nyomás, állandóan le kell belőle engedni. Kicseréltem a feltöltö csapot, nem segített. Beépítettem még egy golyós csapot a feltöltő elé, de ez se segített. Van a kazánhoz 2 csőkígyós indirekt tároló, ott átkötöttem a másik csőkígyóra, valamint beépítettem golyós csapokat is a fűtési bemenő valamint távozó körhöz, ezáltal le tudtam választani a fűtési körről az indirekt tárolót, de az se segített. Beraktam egy új 8 literes tágulási tartályt (a kazánban is 8 literes volt), de az se segített.

A szerelő azt mondta, hogy az indirekt tároló bemenő csapvíz ágához építsek be egy visszacsapó szelepet, valamint egy vizes tágulási tartályt. Nem nagyon tudom, hogy ez segíthet-e, de megcsinálom.


Mi lehet a probléma, miért nő folyton a nyomás?


A lakás 97 nm, 2 szintes. A földszinten kb 35 nm-en van padlófűtés, valamint 3 db radiátor. Az emeleten pedig 4 db radiátor van. Ha jól számoltam, akkor a radiátorokban (1 db 24 soros törölköző szárítós, 1 db 100x60as, a többi 80x60as) és a padlófűtésben (legkeskenyebb csövű) összesen 60 liter víz van, ehhez még kb 40 liter víz tartozik, ami a radiátorokhoz menő és visszatérő ágakban lehet. A kazán az emeleti fürdőszobában van, és ott van a tágulási tartály is, ami egyben a fűtési rendszer legmagasabb pontja is (kb. 10 centivel van magasabban mint a törölköző szárító radiátor legmagasabb pontja). Az új tágulási tartályban gyárilag 1.5 bar a nyomás, ehhez nem nyúltam.

Az egyetlen ami működik, ha elzárom a házban a főelzárót, valamint kinyitom a vízcsapokat, majd ha már nem jön víz akkor elzárom. Az elmúlt 4 évben nem volt probléma, minden működött. Most is van fűtés és melegvíz is, 3s a kazán se ír hibaüzenetet. A kazán egy kb 5 éves Bosch ZSB 22-3 CE 23 típusú kazán.


Előre is köszönöm a segítséget!



dec. 28. 23:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az alapnyomás hidegen, ès fűtèskor mennyi lesz?
dec. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Azt nem irtad le mennyi ido alatt tortenik meg mindez. ha a zart futesi rendszer nyomasa novekszik es egyertelmuen a halozati vizbol keruloda viz, akkor azokat a pontokat kell elleorizni ahol ez a ketto erinti egymast. ha a kazan tudja sajat magat tolteni akkor ott (en ide nem csapot epitenek hanem kikotnem ideiglenesen). ezen kivul az idirekt taroloban van ujra esely, h a halozati viz atszivarogjon a futesbe ha esetleg valamelyik csokigyo megserult, ilyen neha elofordul. tovabba nezd meg nem lett-e veletlen beepitve valahol visszacsapo szelep tágulási tartálynál pl. ami csak befele enged vizet kifele nem. amennyiben az indirekt tarolonal van a baj akkor egyelore a magas halozati nyomas miatt csak a futesi rendszer fele aramlik a viz. de esetleges nyomasingadozas eseten visszakerulhet az ivovizbe a futorendszer vize ami eleg egeszsegtelen lehet. en 90%ra az indirekt tarolot gyanusitanám. ha majd kiderul mi volt a gond. ird meg kerlek hogy tanulhassunk belole. en is kivancsi vagyok. koszi, boldog ujevet!
dec. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

1.5 barra engedem le a nyomást és kb 1 nap alatt megy fel 2.5 barig, amikor is megint leengedem 1.5 barra.

Fűtés bekapcsolása esetén kb 0.3-0.4 bart megy feljebb a nyomás és onnan már nem igazán megy vissza.


Kedves Második!

Onnan indult, hogy kb 2 óra alatt ment fel a nyomás 3 barra. A fenti múveletek után már kb 1 nap kell neki. Az indirekt tárolót a gyolyóscsapokkal le tudom választani a rendszerről, de ettől még felmegy a nyomás.

dec. 29. 08:59
 4/18 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


Mem látok visszacsapó szelepet sehol.

Az indirekt tárolónál lévö golyóscsapok pedig teljesen újak.

dec. 29. 09:03
 5/18 anonim ***** válasza:
Merem feltételezni ez egy új rendszer. Hol van a fűtésszerelő, aki ezt csinálta és aki egyébként kötelezően garanciát vállal a munkájáért?
dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

5# nem új ez az 5. ève.

Tehát a rátöltő vízcsap zárva. 2db indirekt tároló mindkèt ágon kizárva.

Ilyen esetbe nincs kapcsolat a hálózattal, nem nőhet a nyomás.

Vagy ha nő, akkor valami mègis máshogy van kötve.

Vannak hőcserèlők? Sajnos ezt helyileg kell átnèzni valakinek, mi, hogyan van kötve pontosan, hol lehet vagy van mèg hálózati víz kapcsolat.

dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves 5#!


Közel 5 éves a rendszer, hohy ki csinálta azt senki nem tudja.


Kedves 6#!


Most reggel 7:20 körül ismét kizártam az indirekt tárolót a rendszerből, de előtte jól felfűtöttem a vizet, meg ment a fűtés is, kb 1.9 barra ment fel a nyomás a kb 1.6 barrol. Most 10:28 van, azóta nem ment a kazán és a nyomás most 1.5 bar. Délig most nem fog menni a kazán, aztán visszarakom az indirekt tárolót a kazánra és ha felmegy a nyomás, akkor szerintem mégis ott a bibi.

dec. 29. 10:30
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha az indirekt tároló csőkígyóról lebontod fizikálisan, ès a tartàly nyomás alatt marad hálózstról, akkor a csőkígyó vègèből mindig fog jönni víz. Pláne a hálózat nyomás mentesítèsèvel megszűnik, nyomás alá helyezve ismèt elindul. Ha nem is sok, de egy folyamatos csepegès
dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Jó reggelt.


Tegnap (2023.12.29.) folyamatosan figyeltem a kazán nyomását és az alábbiak szerint alakult, ahol nem írtam semmit, ott nem tudom, hogy ment-e a kazán:

07:54 1.6 bar

08:07 1.9 bar

09:35 1.7 bar

10:22 1.5 bar

12:12 1.9 bar

13:18 2.0 bar (fűtés elindulása)

13:52 2.3 bar (fűtés ekkor állt le)

14:28 2.1 bar (a fűtés leállása óta a kazán nem ment)

15:27 2.0 bar felett egy kicsivel (a fűtés leállása óta a kazán nem ment)

16:29 nem történt változás (a fűtés leállása óta a kazán nem ment)

17:24 2.1 bar (a fűtés leállása óta a kazán nem ment)

18:23 2.3 bar (a fűtés leállása óta a kazán nem ment)

18:47 2.4 bar (fűtés elindulása)

19:20 2.7 bar (fűtés ekkor állt le)

20:03 2.5 bar (a fűtés leállása óta a kazán nem ment)

20:04 2.4 bar (indirekt tároló golyóscsapjainak kinyitása, és használati melegvíz felfűtése)

20:27 2.5 bar (használati melegvíz felfűtésének vége, golyóscsapok elzárása)

21:17 1.2 bar (nyomás radiátoron keresztüli leengedése, indirekt tároló fizikai leválasztása a kazánról)

21:34 1.5 bar (a leállás óta a kazán nem ment)

22:36 1.9 bar (ekkor indult a fűtés)


2023.12.30.

06:09 2.1 bar (a kazán nem ment, de a radiátorok még melegek voltak)

06:46 2.0 bar (a kazán azóta sem ment)


A tágulási tartály még mindig az új, gyári előnyomása 1.5 bar.

Ma ezt fogom 1.2 barra leengedni, valamint a fűtési rendszer hideg állapotban lévő nyomását 1.5 barra állítani.


Az nem lehet, hogy a vezérlő panel, vagy a nyomásmérő érzékelő ment tönkre?

dec. 30. 07:12
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen a nyomásmèrőd. Ha csőrendszerre szerelt mechanikus óra, az primitíven egyszerűen, egy hajlított cső, ami a nyomástol egyenesedik ès ezt mèri. Ha bedöglik nem mèr.

Ha digitális ès kazán jelzi ki, ott egy mèrőhíd mèr ès viszi át elektromosra, az ha elromlik összevissza megy, nem mindig egyenletesen szimmetrikusan fel.

dec. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!