Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az új építésú betonból kiöntöt...

Az új építésú betonból kiöntött lakásokban ugyanúgy áthallatszik minden mint a panellakásokban?

Figyelt kérdés
Főleg Budapesten látom, hogy az új építésú társasházak, lakóparkok lényegében teljesen betonból vannak kiöntve és csak mutatóban van bennük tégla falazat. Mennyivel jobbak ezek hangszigetelés terén mint a régi panelházak, vagy majdnem ugyanúgy áthallatszik minden a szomszédból?

jan. 3. 00:40
A kérdező szavazást indított:
Igen, az új betonházakban ugyanúgy áthallatszik minden szó mint a panel lakásokban.
Nem, az új betonházak már jobban hangszigeteltek.
7 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az újépitésü lakásokról semmi jót nem hallotam ebböl a szempontból.Úgyanúgy áthalatszik minden vagy még jobban.Max az a pozitívum ha hőszivattyúval müködik a fütés rendszer ill modern nyilászárok,külső hőszigetelés készült.A silány kivitelezés mellett viszont erőssen túlárazottak.De valszeg lehet nem mindegyik ilyen!Érdemes utána nézni a dolgoknak rendesen ill szakemberrel megnézetni vásárlás elött.
jan. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Újépítésű lakásokban jobban áthallatszik minden. Panelban max. azt hallod ha a szomszéd hangosan beszélget, de azt nem hogy miről. Új építésű lakásban tisztán értem hogy miről beszélgetnek a szomszédban.

Azt is hallom ha 3 szomszéddal arrébb mosnak. Én megszoktam (ahogy a panelt is), viszont sokan nem bírják, a faliújságon fenyegetőznek egymással hogy délután 6 után ne mossanak, ne tévézzenek, engem is betaláltak az öregek mikor az unokatesóim jöttek hozzám és a ház udvarán beszélgettünk, ők meg kifröcsögtek az erkélyről hogy ne hangoskodjunk.

De azért is szokott nyekeregni az egyik szomszédom ha vendégek jönnek hozzánk és beszélgetünk délután. Semmi zene, semmi hangoskodás. Szilveszterkor is ment a balhé, mert valahol ment a buli.

jan. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem,ha lakást akarsz venni vegyél régi teglalakást mondjuk az 1960as évek elöttit.

Azokba még volt anyag.


A társasház amiben élek, régi tégla társasház 1927-ben épült.

Vastag falai vannak,télen jól megtartja a meleget,nyáron nem melegszik fel annyira.

Még a válaszfalai is jó vastagok

jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3# Az oké, hogy régi házakban még volt anyag, de egy ilyen ház állapota ha nem esett át egy komplett, átfogó, teljes felújításon akkor elég kérdéses. Ezeréves toldozott, átláthatatlan vezetékek, az évtizedek során öszevissza áttett falak, értelmetlen, rosszul kihaználható terek és szobabeosztás, nagy kifűthetetlen belmagasság, elvizesedett téglaalapzat, fa födémszerkezet. Nem biztos, hogy bevállalnám.
jan. 9. 13:35
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

4#akkor lehet csak én voltam szerencsés

Az a háztömb amiben élek műemlék védelem alatt áll.


Belváros csendes részén,sétálóutcájába van,a közös költség kicsit magasabb mint az átlag,mert van porta szolgálat.


Az önkormányzat elég korrekt módon a társasház külső belső,felújításába beszállt egy komolyabb összeggel.


Hatalmas ablakok,ami gyönyörűen bevilágítja a lakást


Az egész háztömb késői szecessziós stílusban épült látszik a háztömb külső díszes homlokzatán,illetve belül a lépcsőházban is megjelennek ennek a stílusnak a motívumai


40 m2 és az elosztása tökéletes 2 külön nyíló szoba,

-14m2 és 12 m2

külön egy kis konyha,

wc fürdő külön,spejz


A belmagasság kicsit magasabb mint az átlag, 3,15 méteres az átlag 2,70 helyett


Semmi pénzért nem cserélném el egy újépítésűre

jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!