Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazán termosztátot 20...

Gázkazán termosztátot 20 fokra állítottam, de 28-ra fűti fel a lakást, lehet ezt szabályozni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem panel lakásból tégla lakásba, itt belső égésű gázkazán van, 27 fokra nyomtam fel, hogy felfűtse 15-ről a lakást, aztán visszavettem, de akármit állítok rajta, túl meleg van mindig. Azt mutatja a termosztát, hogy 28 fok van a lakásban, én meg 20-on hagytam. Szellőztettem, hogy kihüljön kicsit, vissza is esett, aztán megint visszakúszott 28-ra és hallom, ahogy megy a kazán még mindig. A radiátorokon nem lehet tekerentyűkkel szabályozni.. nem tudom mit tehetnék még, arról megy a melegvíz fűtése is, nem kapcsolhatom ki. Félek, hogy nagyon magas lesz a számla, meg nem túl jó ez a túl meleg.
jan. 15. 05:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem derül ki semmi.

De elsőre le állíthattad volna a termosztátot 15 fokra, aztán megnézed mit csinàl. Vagy, megnèzed a termosztáton, hogymikor kapcsol be a kazán, egyeltalán az kapcsolja-e.

Milyen a termosztátid? Egyszerű tekerős, akkor hallani ha kapcsol. Digitális, programozható? Tènyleg jól állítottad be a hőfokot? Gázkazàn vize hány fokos?- nem túl sok?

jan. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Digitális termosztát (Delta márkájú), gombokkal lehet állítani a hőfokot, és mellette meg mutatja a szobában a hőfokot. Most levettem 15-re de még mindig megy a kazán. A kazánon az van kiírva OK:61 (baxi márkájú, luna classic). Igazából egyfolytában hallom menni a kazámt, amikor már bőven a beállított hőfok felett van a hőmérséklet akkor is. A termosztát elvileg jó
jan. 15. 07:31
 3/13 Snapette válasza:
100%

Azokon kívül, amit az 1-es kérdezett még az is egy lényeges infó, hogy HOL van a termosztát. Ha mozgatható, akkor tedd a legmelegebb helyre, hogy vegye észre.

Ha esetleg ott van, ahol a kazán van, és nem mozgatható, lehet, hogy pechedre a leghidegebb helyen van.

Nézd meg a programozását is, mert sok termosztáton vannak programok, és pillanatnyi beállítás, és a programot veszi elsődlegesnek. (pl. lehet, hogy a program 16 fokot ír elő, s te felnyomod a pillanatnyit 20-ra, arra fel is melegíti, de amint elérte, visszatér a programhoz.) Lehet, hogy a programozás 27 fokon maradt.

jan. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt sokat számít milyen az a kazán. A mienk eléggé összetett, önvezérlő, padlófűtés és radiátor is van. A termosztáttal mi beállítunk egy értéket de valójában a benne levő program és a kinti mért hőmérsékletek alapján végzi a rendszer fűtését.

Az első télen nagyon sokat szenvedtünk és sokat fizettünk a gázért, mert hiába vettük le a lehető legalacsonyabbra a termosztátot akkor is felfűtötte az egész házat 25 fokra.

A belső karakterisztikákon kellett változtatnia a páromnak, a programjában levő finomhangolást kellett elvégezni, hogy a kinti hőmérőn mért értékeket, a bent mért hőmérsékletekkel megfelelően tudja maga a programja összehangolni és ne higgye azt a kinti mérője alapján, hogy még fűtenie kell mert nem lesz elegendő, hogy a benti hőmérsékletet megtartsa. Még így is csak annyit sikerült javítanunk rajta, hogy a radiátoros kör termosztátjának 17 fokon kell lennie ahhoz, hogy a radiátoros fűtőkör normálisan menjen és ne fűtse agyon a szobákat, de legalább a padlófűtés része valóban jól működik.

Aztán amikor plusz szigetelés került a házra akkor az egész beállítást újra kellett csinálni.

A mi kazánunknál ez bonyolult volt, a párom a kézikönyv alapján találgatással és sok próbálkozással tudta beállítani.

jan. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A teglalakas pontosan a hosszuideju homegtartas miatt a legkeresettebb es legdragabb.


Napi fel vagy egy fokot hul teljes futes nelkul.


Termosztatot allitsd a kivsnt 17 fokra akkor.


A tdhlalakadokban alspbol 16-17 fok van futes nelkul fslszigeteles nelkul…..

jan. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem minden jól működik, csupán össze-vissza tekergeted a termosztátot. Állítsd be 21-re és hagyd békén. Ha vezeték nélküli, akkor vidd be a leghidegebb lakószobába.


Amikor hideg lakást felfűtesz, állíthatod 100 fokra is a termosztátot, nem fog gyorsabban melegedni a szoba.

jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6 Pont ellenkező a problémája. TÚLmelegíti a szobát a fűtési rendszere feleslegesen, hiába állítja alacsonyabbra.

Csak az első lépése volt az, hogy melegre állította, azóta már szeretné alacsonyabbra a hőmérsékletet, de a rendszer továbbra is nagyon fűti.

jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Rádiós a termosztát, vagy vezetèkes. Ha rádiós, lehet, hogy nincs kapcsolata a vevővel. Nèzd meg, hogy a vevő veszi e a kapcsoláskor a jelet, kapcsol e a vevő egysèg ha állítod a termosztátot.
jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na sikerült. Magán a kazánon is a tekerentyűvel letekertem 25-re meg a termosztáton is. Akkor abbamaradt a fűtés és most tartja a 25 fokot. Viszont kíváncsiságból a termosztátot (vezeték nélküli amúgy) 26-ra raktam, és hallottam, hogy bekapcsol a kazán, de nem igazán melegszik a radiátor.
jan. 15. 23:18
 10/13 A kérdező kommentje:
A kazánon meg 25-nél lejjebb nem lehet venni a hőfokot, mert akkor kikapcsol (off). A termosztáton lehet, de ezek szerint akkor az nem működik megfelelően. Szerintem az érzékelő a fürdőszobában van a kazánnál és hiába állítom be a nappaliban magasabbra, ha a fürdőben eléri az adott hőfokot.
jan. 15. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!