Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A 97000Ft-os elektromos...

A 97000Ft-os elektromos kandalló mivel tud többet, mint a 35000 Ft-os, ha mindkettő 2000 W-os?

Figyelt kérdés
Elég lehet az olcsóbb is a 35 nm-es légtér befűtéséhez? Vagy az olcsóbb az gagyibb is? Mi lehet az oka a nagy árkülönbségnek?

jan. 17. 20:50
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
90%

Nyilván ugyanaz a 2000 W dolgozik mindkettőben, így fűtési teljesítményben nincs eltérés. Hatékonysága mindkettőnek 100%.

Ami eltérés lehet, az a dizájn, az elektronika "okossága", tehát hogy mennyire tudja szabályozni magát, a hőmérsékletérzékelő precízsége, wifire csatlakozás lehetősége, távolról irányítás, jobb biztonsági és kényelmi funkciók. Esetleg még különbség lehet az alkatrészek hozzáférhetőségében, terméktámogatásban.

Mindkét termékhez valószínű tartozik kezelési útmutató, amiket le tudsz tölteni az internetről és bele tudsz olvasni a termékek tulajdonságaiba.

jan. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy látványra más. Nekünk mai áron 180 ezres kandallónk van - amúgy 3 éves "csak" 80 ezer volt -, és nem a fűtéshatása miatt választottuk, hanem mert ezek a 35 ezres kandallók gagyi kinézetű bóvlik.
jan. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem a kinézet mindegy, a lényeg, hogy fűtsön be.
jan. 17. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A kandalló sosem 100% hatásfokúak. A lehető leg vacakabbak, tàvol vannak tőle de nagyon.

Különbözhet a hatásfoka, a felhasznált anyagminősège, ami mindkettő sokba kerül.

jan. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A kandalló sosem 100% hatásfokúak."

Négyeske! Elmondanád, hogy egy elektromos kandallónak miért nem 100% a hatásfoka? Mivé alakul az áram, ha nem hővé? És a veszteség hová tűnik? Kimegy a kéményen? Ami nincs is neki...

jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a kinézet nem számít, akkor nem vennék elektromos kandallót, vegyél egyegyszerű cekász alapú elektromos radiátort, vagy egy olajradiátort, 2000wattosat, aztán fele, negyede annyiból megvan, mint egy valószínűleg nagyon bóvli elektromos kandalló 35000ért, én tavaly vettem 40körüli áron egy bóvlit, sajnos költözés közben elkevertem a papírjait, egyik éjjel sercegett egy hangosat, azóta nem fűt, csak látványelemként szolgál. De semmi értelme, csak a helyet foglalja, valszeg ki lesz vágva a szemétbe.
jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5# mert nem figyeltem, hogy elektromos :))
jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!