Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel lakásban mennyire...

Panel lakásban mennyire hallatszik át a jól artikulált, normál hangerejű beszéd a többi lakásba? Érthető? Újabb lakóparkoknál is érdekel a helyzet.

Figyelt kérdés

Most a konrét helyzet, hogy online pszichoterápiám lesz. Este mikor mindenki otthon van. A fém bejárati ajtón tudom hogy minden kihallatszik, ezért a szoba ajtót is becsukom majd.

Főleg a falak aggasztanak. 40 centire ülök a faltól. Kicsi a belmagasság is.

A szomszédaim főleg egyedülállók. A tv-t nem szoktam jól érthetően hallani. Ha többen összegyűlnek vagy telefonálnak, van hogy értem amit mondanak, de szerintem ilyenkor hangosabbak az átlag hangerőnél.

Nem szertnék halkan, nehezen érthetően beszélni. Ahhoz drága a terápia. Most személyesen sem tudok menni.

Ti szoktátok érteni miről beszélnek a szomszédaitok?

Még egy kérdés, a távoli jövőbe tekintve. Újabb lakóparkokban jobb a hangszigetelés? Mik a tapasztalatok. Lehet egyszer kijutok innen. Kertesházba nem különösebben vágyom. A hangszigetelés (ami kertesházál a több méter távolság) az egyetlen ami mellette szólna, de az édeskevés.



#panel #lakás #lakópark #hangszigetelés #lakótelep #padampadampadampadampadampadampadampadam
jan. 28. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Régi panelban lakunk a családdal. Csak akkor hallatszik át bármi ha full csendben vagyunk es nagyon figyelunk. De a sima beszed akkor ssm csak a hangosabb. Es az se tisztan
jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem hallom, hogy mit beszélnek, azt sem hogy egyáltalán beszélnek. Tv-t se hallom át. Eddigi 5. panellakás, amiben lakom. Sosem hallottam még át beszédet, csak hangos zenét.
jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. ☺️
jan. 28. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

panelban nőttem fel, panel volt az első lakásom, soha nem hallatszott át amit a szomszédok beszéltek. Csak a hangos zene, a dobogó vagy egyéb erős zajok, a gyereksírás ha hangos volt. A beszéd esetleg a bejárati ajtón hallatszik ki kissé, ha belül pont ott kiabálnak a közelében.

A szüleim sajnos sokat veszekedtek, ordibáltak egymással. Azt is el tudták viselni a szomszédaink, mert hangos volt de nem érthető más lakásokban.

jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
jan. 29. 07:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Normál hangerejű beszéd nem hallatszik át nálunk.

Csak ha túl hangosan hallgatom és 120x újra lejátszom azt, hogy

https://www.youtube.com/watch?v=p6Cnazi_Fi0

:D

febr. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
🥁😄
febr. 1. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!