Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszédomnak joga van a...

A szomszédomnak joga van a telkem fölé berepülni a drónjával és ott felvételeket készíteni?

Figyelt kérdés
Mielőtt le leszek oltogatva, nem azért kérdezem, mert annyira feljelentgetős típus lennék. És ha nem jogos, fogalmam sincs, hogy védekezzek ez ellen, azon kívül, hogy szólok neki, hogy ne csinálja, aminek semmi haszna nem lesz, csak a képembe röhög és annál inkább foga csinálni... Mindenesetre engem zavar, hogy ilyen módon gyakorlatilag kukkol a magánterületemen.
febr. 4. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nincs. Elvileg odarepülni még nem annyira probléma, de a te területedröl felvételeket készíteni a személyiségi jogos megsértése, ami büntetendö cselekmény.

Megoldás lehet - feljelentés nélkül - ha te vagy egy ismerös "véletlen" lecsapja, elüti valamivel a drónt. A szomszéd nem reklamálhat, mert telked fölött semmoi keresnivalója sincs

febr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Csuzli,kavics.
febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is közöltem a szomszédommal, hogy legközelebb kihívom a rendőrséget.

Nem repkedhet csak úgy össze-vissza. Lakott területen főleg nem teheti mert engedélyköteles. Ne hagyd magad.

febr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nincs joga hozzá
febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Kérj kölcsön valakitől egy légpuskát, aztán lőd le az ablakból.
febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

"Csuzli,kavics."

Na ilyent ne ajánlgass! Ha levered a drónt akkor még téged fognak megb...üntetni légiközlekedés biztonságának veszélyeztetése miatt. Nem viccelek, tényleg ne verj le semmit az égről, mert nem tudhatod biztosan, hogy mit csinál ott, kié, van-e engedélye, stb. Volt már akit komolyan meghurcoltak mert lelőtte a polgárőrök drónját.

Csinálj felvételt te is a drónról! Próbálja telefonnal rázoomolni amennyie tudsz. Egy hozzáértő a gép sziluettjéből felismeri a típust. Illetve az dátumés időadatok egyeztethetőek a gép repülési naplójával.

Szóval legyen felvétel, szóljnek 1-2 alkalommal (normálisan, nem elküldve az anyjába) és aztán jelentsd fel. Aztán ha megint csinálja, akkor megint fel kell jelenteni, stb. Biztos lehetsz benne hogy a rendőrök fogják előbb megúnni és odab..nak neki.

febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs joga,ezt tisztázzátok.
febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam, hogy elrepül az udvarom fölött akkor honnan tudjam, hogy van e engedélye. Van e rajta kamera, egyáltalán kié.

Vagy ez is olyan mint az autós kamera, hogy felvételt csinálhatsz, de nem teheted közzé?

febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!