Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tud nyújtani a falu?

Mit tud nyújtani a falu?

Figyelt kérdés

Éppen a földrajzot tanulom, ahol a települések a témakör (estin fogok érettségizni felnőttként).

Nos, számomra bár elfogadható, hogy egyesek a falvakban szeretnek élni, de ha logikusan belegondolunk ebben a modern világban miként lehet faluban élni? Alig nyújt valamit... alig van ott pár bolt, de az is bezar hamar. Kevés a szolgáltatás, a látnivaló. Bocsánat, hogy ezt mondom, de nekem elég unalmas hely.

A város viszont sokkal többet nyújt, itt több minden van, az ember sosem unatkozik.


Én a magam részéről abszolút várospárti vagyok, de az érettségi miatt szívesen meghallgatnám a falvak melletti érveket is.


febr. 11. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Ha agilis polgármester lenne,már szinte minden lenne.
febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Az szereti a falut, aki szeret természetközelben élni. Én Budapest belvárosában nőttem fel, kőrengetegben, alig sütött be a nap, por, benzingőz, bűz, zaj, tömeg, nekem ez volt a város.

Mindig szerettem volna falura költözni, ahol a nagyszüleim laktak, mert nekem a falu a szabadságot, a tiszta levegőt, a napfényt, a csendet, a madárdalt, a mezítlábaskodást, a bicajos túrákat a határban, a pihenést, a felüdülést, a finom gyümölcsöket jelentette. És imádtam a déli harangszót, a naplementét, az esti tücsökzenét, de télen is havat, a fagyot (akkor még volt). Nekem a falu volt az élet, a város meg az idegbaj.

febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
"alig van ott pár bolt" nem mindenkinek a boldbajárás a hobbija . szerettem falun élni de már ott is a legtöbb szomszéd zajos bulika , autószerelés én már csak tanyán dudok élni , csend és tiszta levegő
febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Azert az se mindegy, hogy egy falu a vilag hata mogott van (ott en se elnek) vagy kocsival 15-20 percre egy nagyvarostol, ahol munkatol kezdve bevasarlason at, kulonbozo kulturalis programokig minden van.


En szeretem, mert van egy kertem 30 gyumolcsfaval (alma, barack, cseresznye, meggy, korte, szilva) meg egy kis fuves resz, ahol szoktunk sutogetni. Van egy kis elkeritett udvarom 12 tyukkal, mar evek ota nem kellett tojast vegyek.


Talan osszel van 2-3 het, amikor sokan meg mindig egetik a gazt meg a faleveleket, de ezen kivul egesz evben jo a levego. (szerencsere nalunk senki nem tuzel szemettel, faval is max az emberek 15-20%-a)

febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden a bolt meg a szolgáltatás. Hiába van tele egy város plázákkal, divatáruházakkal, meg ki tudja mikkel ha semmi értelme az egésznek, úgyis megy a kukába az a sok kacat amit ott összevásálnak az emberek. Aztán meg sem lehet mozdulni akkora a tömeg a bevásárlóközpontokban és a nagyvárosokban általánosságban. Budapesten meg nem lehet közlekedni akkora a zsúfoltság, szemét-kosz-mocsok mindenfelé, igénytelen lakossággal, mert ha igényes lenne a környezetére, akkor nem dobálná szét a szemetet... Szóval mondhatni, "gyönyörű" látnivaló, ezerszer inkább erdei séta a faluvégben mint ez... Aztán ugye a zaj, büdösség még szóba sem került. Végig lehet sétálni pl. a kiskörúton vagy más forgalmas utcán, és tessenek megfigyelni az épületek homlokzatait! Nincsennek színek! El vannak homályosodva az épületek homlokzatai a sok városi füsttől, kipufogógázoktól, stb. gyakran sötétszürkék, szürkésbarnák, feketék a homlokzatok! Sokszor nyáron is akkora füst terjeng és reked meg az épületek között mintha minden házban szénfűtés lenne...

Egyébiránt sokan a faluból bevásárolnak egy hétre/két hétre, úgyhogy nincs "boltprobléma", egy csomó dolgot meg inkább rendel a városi is, mert úgy olcsóbb mint szaküzletben. Kell egy hűtőszekrény, mit csinálsz? Megrendeled... Be se kell menni érte, kihozzák.

febr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%

Felkelek vasárnap reggel a halak meg ott ugrálnak a 15 m3-es kerti tóban. Megyek tovább összedem a tojást csinálok rántottát reggelire aztán később levágok egy kakast

ebédre. Ebéd után lemegyek a pincébe hozok fel egy liter házi fehér bort csinálok egy fröccsöt . Délután ránézésre a cserére és nyugtató egy hét múlva lehet főzni

febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mindentudó99 ***** válasza:
62%
Délután ránézek a cefrére.
febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg van a falu es a város előnye is mindkettőt lehet szeretni.
febr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
én már reggel 6kor ránézek a cefrére, aztán meg hétkor, de onnantól szigorúan csak bor.
febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kisváros szélén élünk, pont mint egy falu... Mi Budapestről költöztünk ki nagyvárosba agglomerációban, majd ide. Egyszerűen imádom, még mindig néha felfigyelek arra, hogy úristen milyen jó csend van, pedig már 2 éve itt élünk. Imádom a friss levegőt, a nyugalmas, a kakas kukorékolást, a madárcsicsergést, a hatalmas telkünket, a kis konyhakertünket, a medencénket az udvaron, stb. De tény, hogy ingázunk dolgozni, hazafelé elintézzük a bevásárlást és bármi kell, 25 perc alatt bent vagyunk Budapesten maximum, ami részünkről nem távolság.
febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!