Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bevállaljam ,hogy egy szőlőheg...

Bevállaljam ,hogy egy szőlőhegyi kis faházban lakjak,ahová még a vizet is hozatni kell,vagy fizessek kb 170 ezerért havonta az albérletet? A faház közel a munkahelyemhez, 800nm telekkel,klíma fűti és felújított,szigetelt.16e/hó a viz.

Figyelt kérdés

febr. 22. 16:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen,a kijutás a fő probléma.Az utolsó 1 km murvás,gidres gödrös út.Bár időnként a kint lakók javítgatják.Óvatosan haladva személykocsival is járható. Ciszternában gyűlik az esővíz,és egy helyi vállalkozó is hordja annak aki igényli.Az lenne havi 16 000ft,ha a mostani vízfogyasztásomat veszem alapul. Persze lehet takarékoskodni jobban a vízfelhasználással,de egy nőnek nyáron 2x is le kell zuhanyoznia.
febr. 22. 19:48
 12/18 A kérdező kommentje:
5.-ös. Miért nem adod ki albérletben a lakásod,te meg laknál a présházadban? Amúgy tudom,hogy problémás az átlag albérlő.Nem fizet,lelakja stb.
febr. 22. 19:52
 13/18 A kérdező kommentje:
10-es. Van budi kint,és bent a házban is van wc,zuhanykabin.
febr. 22. 19:55
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

12#

Lényegében megválaszoltad a kérdésedet.

Nyílván mivel saját magamnak igényesen újítottam fel a lakást, én óvtam figyeltem vigyáztam rá.


Most kiadnám bárkinek őt ez nem érdekelné,nem figyelne oda rá,nem érezné a sajátjának,

törvényszerű,hogy lelakná a lakást.


Kiadni biztos nem adnám ki a lakást,nagyon maximum eladni,de ezek csak fantáziálgatások.

Én bevallom gyáva vagyok hozzá.

febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14. De legalább van egy saját szép lakásod. Az én dilemmám az,hogy felvegyek-e kölcsönt a zártkerti házra, vagy fizessem az albérletet.

Mindkettő egy kiszolgáltatott helyzet.

Ha mégsem válik be a hegyen,akkor lehet,hogy nem tudom majd eladni,pont a megközelíthetőség problémája miatt. Több ingatlan is van amit ott árulnak,de úgy látom nem kapkodnak értük. (a helyet nem nevezném meg)

febr. 22. 20:07
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Zalában rengeteg ilyen ingatlan van hegyi pincék, meglepően jó áron, szoktam nézegetni marketplacen és jófogáson.


Illetve én Győr Moson Sopron megyei vagyok, itt a megyében ahol rengeteg és olcsók a zártkerti ingatlanok, azok a

Tét-ürgehegyi zártkertek.


Na azokat mindenki kerülje el, sötét mordor.

Azt ajánlom ami megtetszik,menjél el egyszer arrafelé , nézd meg a környéket.

febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16. Ismerem a helyet.Kezdetben itt is sok cigány élt,de felkapott lett a városiak közt a hely és felvásárolgatták az emberek tőlük a területeket. A roma meg általában,ha eladja az ingatlanát,-arrébb költözik egy lepusztultabb helyre,az árkülönbözetet meg elkölti. Ide már nem nagyon tudnak visszajönni,mert megdrágult a környék. Amúgy a szemetelésen és a zenebömböltetésen kívül itt nem volt velük gond (rokonomnak van itt ingatlana,tőle tudom)
febr. 22. 20:26
 18/18 anonim ***** válasza:
Autó nélkül nehéz az élet ilyen helyen, abból kell egy megbízható, ami hidegben is indul ha menni kell (benzines), és a futómű is bírja a sz.r utakat, ellenben olcsón lehet fenntartani. Ha erre megvan a válasz akkor a többi részletkérdés. Szigetelni kell a házat, a fűtést nem kell túl bonyolítani a klíma jó, meg legyen fa tartalékban és egy jó kályha. Vizet majd lesz, kérsz ajánlatot kútfúróktól de ha hosszú távra tervezel ezen ne spórolj, és tanuld meg a házi vízmű működését, alapvető szerelését ez nagyon fontos!
febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!