Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyezeti burkolólapot...

Mennyezeti burkolólapot csemperagasztóval ragasszam?

Figyelt kérdés

Nem fog átütni?


[link]


Ilyet akarok, úgy olvastam olcsóbb csemperagasztóval ragasztani, viszont amilyen vékony ez a lap szerintem átütne a ragasztó. Vélemény?


febr. 25. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Ennek van direkt ragasztója, az is ilyen szürkés anyag csak világosszürke. Át nem üt, de ezt igazság szerint ha nem is azonnal, idővel festeni kell. A baj az vele, ha túl sokat hordasz fel és az illesztéseknél kifolyik az anyag, azt azonnal törölni kell, különben rákövül és nem egyszerű letörölni maradéktalanul. Én egyszer ragaszottam a ragasztójával többet soha a büdös életben. Az a probléma vele, hogy nem ragad meg azonnal. Csemperagasztóval is próbálkozhatsz, de simán lehet, hogy lefittyen. Ha húzza magával az anyagot, értsd a lapon marad anyag, miután lefittyen az egyik sarka, akkor annak súlya tovább húzza. Hogy a lapra kened az anyagot az abszolút nem járható, ha a mennyezetre kened csöpöghet/potyoghat az anyag, takarást igényel a helyiség stb. Másodjára már (a nappalit) szilikonnal csináltam ("sziloplaszt") teljesen jó, örökös, mint a nyomor, fent van a mennyezeten már 8 éve. Fellehet hordani a burkolólapra is, mivel nincs súlya, semmit nem kensz össze, teljesen tiszta munka, semmit nem kell takarni. Szélét körbenyomod, majd húzol egy X-et, és 4 pötty még az X vonal közé, ennyi anyag elég, és nem kell vastagon rányomni. Akkor is megragad azonnal, ha a vakolat esetleg nem egyenes. Tiszta, gyors munka. Jóval drágább így felragasztani, de megkíméled magadat egy agyf.sztól, az egyszer biztos. Egyébként sem csemperagasztóval kellene, ha már olcsó alternatívát keresel, akkor EPS ragasztó kell, mert hogy ez az. :)
febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló szilikonos megoldása elég jó és gyakorlatias, mert összességében kicsi a macera vele, azonnal felcuppan a tábla és kicsi az anyagveszteség, hiszen ahogy fogy, tudsz tubusokat venni, míg a zsákos / vödrös cuccokból több megmaradhat. A csemperagasztót, styroklebert és zsákos társait a lakásban porolva keverőszárral keverni, glettvassal felhordani).

Annyit tennék még hozzá, hogy a szélek közelében végignyomva a ragasztót szoktunk hagyni egy centi rést, hogy a levegő ki tudjon jönni a felrakáskor.

Amire érdemes gondolni, hogy műanyagot teszel fel, lakástűz esetén ez hátrányt jelenthet.

febr. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!