Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bojler hideg vizes flexicső...

Bojler hideg vizes flexicső csere úgy hogy víz van benne?

Figyelt kérdés
120 literes hajdú villanybojlerem flexi csöve csepeg, ki akarom cserélni, de nem szívesen engedném le a vizet illetve 55 fokos a víz. Azt tudom, hogyha nem nyitom meg a meleg vizes csapokat szakadozva jön a víz, mert egyszer már leengedtem. Az nekem jó lenne, mert akkor nem kéne sietnem annyira.

márc. 2. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Zárd el a vizet,és cseréld ki a csövet.
márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha a bemenő tömlőt kell csak cserélni és a visszacsapó szelepet már nem, akkor nem fog a bojlerból semmi kifolyni.
márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen a visszacsapó szelepet nem, de nekem nem pipás szelep van, hanem az sárga aminek kicsi lyuka van. Akkor befelé engedi de kifelé csak a szelepen keresztül jön ki?
márc. 3. 07:42
 4/5 Bereczk Jénos ***** válasza:

Igen tudom, gyakorlatilag én 3000 m3 víz alatt cseréltem tolózárat, igaz egy hétig csak felkészítettem az embereket, akik ugyanígy tartottak, hogy a dolog katasztrófával fog végződni!!!

Kimentünk a helyszínre, kiosztottam a feladatokat, ami csak kamu volt, hogy lássák milyen fontos emberek, és újra elmondtam mit kell csinálni, ha

bekövetkezik a "katasztrófa"! Kolléga fent állt a csövön a pótalkatrésszel!

Levettem a tolózár tetejét, majd a tolózár szívét kicsit megemeltem, így a

víz feltöltötte a leeresztő csövet, majd elzártam és rögtön kiemeltem, a kolléga csak nézett, rakd már bele,mert elmúlik a vákuum a csőben!!!!

Csodálkozva nézte egy csepp víz se ment mellé, hívtam a kollégákat, le lehet csavarozni, kész!!!!!!

Ezt a csőcserét hasonló módon kell végrehajtani, lezárni a meleg csapot, ha víz folyik ki az minimális, kicserélheted a csövet, természetesen gyorsan, előkészítve minden szükséges szerszámot, és kész!!!!

márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A szerelést ajánlom ,a Flexi csövet NEM! Pár éve, én is fexibilis csővel kötöttem be a bojlert, bírta -bírta, de egy szer csak eldurrant, és pont éjjel , és télen. Át szereltem fix rézcsőre, azóta nyugodtan alszok.

Gondold át te is milyen csövet teszel fel.

márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!