Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penész a gardrób mögött?

Penész a gardrób mögött?

Figyelt kérdés

Albérletben élek 5 éve (egyetem elején költöztem ide, még 1-2 év és tudok sajátot venni, addig maradok), nagyon szeretem ezt a lakást, folyamatosan rendezgettem be.

Pici lakás, egy szobás. Vettem egy ikeás gardróbszekrényt amit ahhoz a falhoz tettem ami a lépcsőház fele van. Most tartok tavaszi nagytakarítást, tehát kb több mint fél év után most toltan el a szekrényt. Az aljától a tetejéig zöld penész borítja a falat...nagyon csúnya. Mit tudok tenni? Nagyon undorító, nagyon csúnya. A ruháimnak is baja lehet a szekrényben? Az a gond, hogy máshova nem tudom renni a szekrényt,szóval utána ugyanúgy vissza kell tolnom oda.

Illetve mivel távolítsam el? Szavó? vagy van a domestosnak egy új penészírtója, az elvileg kíméletesebb. Az a baj hogy egyszobás pici lakás és muszáj itt aludnom, nem tudok napokra elmenni amíg befújom. Ha reggel befújom,nyitva hagyom az ablakot, elmegyek dolgozni és késődélután hazamegyek, az úgy már jó? nem lesz bajom?

Pár hónapja néha néha indokolatlanul köhögök. Vajon a penésztől? megijedtem, hogy esetleg valami bajom is lett.

Illetve hogy ajánlanátok befújni a falat? Törölni,vagy befújom és rajtahagyom?

Köszi!



ápr. 8. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Súlyosan veszélyes az egészségedre. Mi van a fal másik oldalán? Lépcsőház? Levezető csatorna? Hívd el a tulajt. Lépniük kell. Igen. Tönkre mehet a ruhád is.
ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

“Törölni,vagy befújom és rajtahagyom?”


Sokkal komolyabb eljárás kell.

A nedvesség megszüntetése. Vakolat leverés. Fertőtlenítés, újravakolás. A tulajd feladata.


Igen! A penésztől köhöghetsz. Orvos!

ápr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Fénykép, film, közös képviyelő, tulaj, közben orvos.
ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint 4 és fél évig nem volt penész? Nem kéne teljesen a falhoz tolni a szekrényt.
ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!