Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Más vidéki nem érzi magát...

Más vidéki nem érzi magát börtönben hogy vidéken milyen kevés az ember, a program, az egyetem, a pláza, a multi, stb?

Figyelt kérdés
Van aki elköltözik amint tud, nekem még idő kell.

ápr. 17. 15:15
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Laktunk Pesten - elég volt.

Most egy vidéki nagyvárosban lakunk, 5 percre egy Plazától, másfél éve be sem tettem a lábam; nem az én világom, így konkrétan lesz@rom.

Ahogy a 10-es írja: tavasztól őszig meztelenül a kertünkben kertészkedünk, bográcsozunk, úszkálunk, ping-pongozunk.

Évente 2-szer 3-szor elmegyünk világot látni az itteni repülőtérről, hogy még ezért se kelljen Pestre menni.

Nincs szándékunk ezen változtatni.

ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
69%
Pont fordítva. ha nyugalomra van szükségem akkor maradok itthon, ha el akarok jutni boltba akkor nem kell a piroslámpánál percekig állni hanem kifordulok az utcából megyek egyenesen 500 métert és ott is vagyok. Ha bulizni akarok (ami nem sűrűn fordul elő) akkor el megyek egy közeli nagy városba ami 25km innen.
ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Budapesten is lehet napozni a parkban meg panel előtt kertészkedni meg fát ültetni. A nyugdíjasok kertészkednek, azok választanak ilyen unalmas hobbikat meg laknak falun. Meg a másik réteg még a házasok akik sokan szeretnek vidéki helyen lakni egy általános iskolával meg egy játszótérrel. A fiatalabbak hogy nem frusztráltak ilyen helyektől ahol van egy öreges kocsma meg egy focipálya gyerekekkel, meg kisbolt munkahelyek magyar bérekkel.
ápr. 17. 21:59
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj kérdező, hogy te nem látod be, hogy az emberek véleménye, személyisége más. Szerinted csak az a jó, az tekinthető szórakozásnak ha valaki naponta lát több száz embert és választhat hogy a 3 pláza meg a 20 kocsma közül éppen melyikbe menjen. De más embernek ez nem kikapcsolódás. Más azt szereti ha nyugodtan olvashat kinn a kertbe, és nem hall folyamatos kocsizúgást vagy emberüvöltést.

Én egy huszon éves lány vagyok, kicsi 600 fős faluból költöztem fel Pestre. Az Őrs vezér tere mellett lakom, konkrétan 3 percnyire az Árkád-Sugár - tól. Mégsem járok folyamatosan plázázni, sőt soha nem járok mert utálok vásárolni. 2 hetente elmegyek moziba a Sugárba és ennyi. Nem azért jöttem fel Pestre mert utáltam a falut. Sőt. Kb minden nap visszasírom bárcsak ott élnék. Pedig már sok éve eljöttem. Egyszerűen számomra ott nem volt megfelelő munka. Nem azt mondom hogy semmi, de elég kevés a lehetőség. Mindegy, kicsit elkanyarodtam. A lényeg, hogy én is hiába lakok Pesten, amint hazajövök a munkából, csak benn vagyok a laksában, tv-zek olvasok. Hidegen hagy a sok pláza, szórakozóhely. Falun legalább kinn lehetnék a saját kertemben és a friss levegön csinálhatnám ezt.

ápr. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
50%

En szeretem pl., hogy autot fenyezek vasarnap reggel az udvaron. Ezt varosban nem tehetnem meg, Europaban is csak nagyon mordor videken.



39F incel

ápr. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:

Szerintem a kérdező csak hergelni akar a szokásos nagyváros-kontra-vidék kérdéssel.

Laktam öt évig nagyvárosban, azt is szerettem, de nekem itt vidéken az igazi. Nem vagyok bulizós, pláne nem kocsmázós, a plázázás abszolút nem érdekel, moziba se nagyon járok, de ha akarnék, 15 perc kocsival. Manapság nincsenek távolságok.

ápr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Én személy szerint jelenleg jobban szeretem a nagyvárosokat a tipikus előnyök miatt


De simán el tudom képzelni hogy mondjuk családos emberként egy kisebb városba költözzek.

ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
68%

Kimegyek az udvaromba ami legalàbb 2000 négyzetméter. Fürdök az 5 méteres medencémben majd átülök a hintaágyba vagy a kerti filagóriába. Ha megúnom elmegyek hátra a 40 négyzetméteres garázsunkba és megnézem mit csinál a férjem.

A te lakásod valószínűleg kisebb mint a garázsom.

Na ezt meg én nem bírnám, hogy egy zsebkendőnyi helyen élünk jó esetben ketten hárman, és parkba kell mennem napozni.

És ezt naponta megcsinálom nyáron munka után. Otthon.

Nem is voltunk bajba a vírus alatt sem, mert volt bőven terünk. Nem akartunk válni az összezártságtól.

A munkahelyre annyit, hogy igazad van. Nyilván könnyebb ha 10 percre laksz tőle. De sok budapesti itt írja ezen az oldalon mennyi sokat utazik a dugók meg minden miatt mire munkába ér.

ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Én értem, mit mondasz, mert én annak éreztem, sőt, ma is annak érzem, valahányszor visszamegyek családlátogatásra. Nincs ott konkrétan semmi, de annyira, hogy már kocsma se, mikor az bezárt, akkor már a szüleim is elhitték, hogy annak a helynek befellegzett. Bolt napi négy órát van, és rettenetesen szomorú, a '90-es évek vége óta nem fejlődött (konkrétan ezen a tepsis kétkarú mérlegen mérik ki a felvágottat, mint gyerekkoromban), d elegalább kétszer olyan drága, mint a Lidl, embert nem látsz, a házak rondák, ízléstelenek, a porták lepusztultak.
ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Nem csak a méret számít az ingatlannál, hanem a lényeg, hogy hol van. Persze, olcsó Nógrádban zártkerti pusztán elvadulva is lehet beleőrülni abba hogy egymás pofáját kell nézni ami már három nap után is unalmas, elzárva az emberektől remeteéletet, vagy néhány fős szektaszerűt élve. Akkor szerintem inkább akkor egy normális élet, aki pedig kertészkedni szeretne lehet panel előtt és a végeláthatatlan parkokban amik pár utcánként vannak. Még Budapest sem közelíti meg az afrikai meg ázsiai nagyvárosokat örök dudálással meg kiabálással, onnan érthető ha valaki elvonul zártkertre vagy közeli falura de akkor sem messze a sivatagba.
ápr. 19. 09:16
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!