Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 300 literes akváriumot hova...

300 literes akváriumot hova mire raknátok?

Figyelt kérdés
ápr. 18. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes ekkora súlyhoz már állványt csinálni - csináltatni vagy venni. A teherbírása fontos, ez már több, mint 300kg, hiszen ennyi a víz és méh az üveg, a berendezési tárgyak stb. Egy egyszerűbb szekrényke vagy asztal nem bírja el ezt a súlyt.

A neten általában található egyszerűbb (olcsóbb) állványok 200kg-t sem igazán bírnak már el. De kereséssel biztos találsz hasonlót. Vagy fém vázat érdemes csináltatni egyszerű hegesztéssel és arra bútorlapot tetetni amire mehet az akvárium.

ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a dexion rendszer mit bír el?
ápr. 18. 13:04
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Célszerű acél vázszerkezetű asztalt készíteni, az asztallábak alá pedig teherelosztó lemezt helyezni.
ápr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Ezt csakis fém vázra mert több mint három mázsa lesz.
ápr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én 150 kiló vagyok és nincs alattam semmiféle állvány
ápr. 18. 15:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Azt ugye érted, hogy a 150 az nem több, mint 300?

És alattad is van. Széknek, ágynak hívják.Annak is el kell bírnia a súlyodat .

ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De nincs alatta talp
ápr. 18. 16:02
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Akkor nézd meg, mert van!
ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csinálsz, vagy vásárolsz direkt ilyen célra készített bútort. Nekem a bruttó 243 literes 120x45x45-ös akváriumom is simán bútorlapból készült szekrényen van amit magam készítettem, kicsit túl is van biztosítva, mert a főbb teherviselő elemei 25mm-esek, illetve ezeknek a bútoroknak a fő jellegzetessége, hogy a hátfal is bútorlap, nem pedig 3mm-es furnér, ami az oldal és alsó- felső lapok közé kerül, így merevítve a bútort az oldalra való összecsuklástól. Ezen felül szintezhetőnek kell lenni, tehát kell állítható láb is.


Nem mostani kép, de az enyém ilyen:

[link]


[link]

[link]

ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!