Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Külterületen lévő zártkert...

Külterületen lévő zártkert előtti kapubejáró közterületnek minősül?

Figyelt kérdés

Lehet ott forgalomból kivont gépkocsit tárolni néhány hónapig?

Saját tulajdonú zártkertről van szó. Nem az úttesten, hanem a kerítés, illetve a kapu előtti füves területen szeretném addig leállítani az autót, amíg esetleg ujra forgalomba nem lehet helyezni.


ápr. 19. 17:59
 1/5 Noren1989 ***** válasza:
33%

Zàrtkert vs úttest.


Bàs, eldöntöd végre, h miről beszélsz?

ápr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem tudod, mit jelent a "zártkert" kifejezés. Esetleg nézz utánna....
ápr. 19. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Zártkertben nincs közterület,ezek a kapubejárók is telekhez tartoznak.

Bármennyire is elférne az autó,én azért nem tenném ki közprédának.

Sok helyen az utak is szolgalmi jellegüek.

ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt térképen lehet megnézni, mondjuk, földhivatalban. Igazából neked kellene tudni, hogy meddig tart a zártkerted. Ha be van kerítve, akkor szerintem erősen valószínűtlen, hogy a kerítés ne a határon legyen, azaz a kerítésen kívüli rész is a tiéd legyen.

Az én zártkertem közvetlenül az "út" besorolású területtel határos, megnéztem. Ami közterület, nyilván.

ápr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Közterületen is parkoltathatod az autót amúgy ha nincs útban senkinek. A zártkertek között azonban tapasztalatom szerint nagyon kicsi a hely, nehéz a közlekedés pl. egy szélesebb járműnek mint a szemétszállító autó vagy mentő és olyankor rendkívül zavaró ha ott áll egy autó.

Ha simán elfér és nem zavarja a közlekedést akkor nem fog zavarni senkit. Az szokott probléma lenni ha valaki leállítja a kocsiját MÁSNAK a telke előtt és ott hagyja hónapokig. A telek tulajdonosát szokta ez zavarni.

De ha ott van a te kerted akkor miért nem parkolod le bent?

ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!