Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Használ valaki fabrikettet?

Használ valaki fabrikettet?

Figyelt kérdés
Tudtok róla hasznos infót? Hallottam nagyon fellendülőben van a használata, mert a mai gázárak és minőség mellett tényleg luxus gázzal fűteni.
2009. jan. 5. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fabrikett nagyon gyorsan felfűti a szobát,gyorsabban mint a fa (kb.20 m2-ert fűtök kályhával )A baj csak annyi,hogy nincs parazsa,nem tartja a hőt.Ha kicsit megázik ,akkor megszívja magát vizzel,kétszer akkora lesz mint az eredeti mérete és szétesik,olyan lesz mint a nedves faforgács.Ezért csak száraz helyen lehet tárolni.Nekem egy nyári zápor közepén szállították ,a negyed részét lapáttal hozom be és tüzelem el.
2009. jan. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Azért esik szét nedvesen, mert szintetikus ragasztóanyag nélkül rakják össze, csak simán nagy nyomáson összepréselik a forgácsot, ami a nyomástól felmelegszik, és a fában lévő valamelyik anyag válik ragasztóvá.
2009. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
52%
Én ezzel kereskedek. harmad annyit kell a tűzre rakni és tovább izzik és parázslik mint a fa, a fűtőértéke megeggyezik a szénével. Próbálj ki pár dobozzal (2-3000Ft-ért) és meglátod hogy beválik.
2009. szept. 7. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Többet vártam a brikettől! Azt mondják sokkal kevesebb kell mint a fából, HÁT ....A szállító azt mondta parázslik 4 óra hosszat. Nem igaz! Kérdezném: van esetleg valami titka a tüzelési technikának?
2009. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Biztos gyenge brikettel próbáltad. Csak jó minőségű, keményfából készűlt brikett a megfelelő.
2009. okt. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Másik hogy meg kell tanulni tüzelni vele. Elöször sok levegő kell neki, utána el lehet zárni és akkor izzik sokáig.
2010. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok! Újra itt a tél és egyre gyorsabban el kell dönteni, hogy mivel fűtsek a kandallóban. Nekem is van gázkazánom és kandallóm is, de a gázt, csak éjszaka használom, mert nem kicsit drága móka. A nagy kérdés az volt, hogy fabrikett vagy fa legyen. Nos, hasított akácot most tudnék venni 2600 Ft / mázsa bruttó áron. Sem azt nem tudom megnézni, hogy mikor vágták ki, sem azt, hogy mennyire ázott meg az elmúlt időben. Vagyis, nagy a valószínűsége, hogy mostanában lett kivágva, és az esőben rendesen elázott. Így az egy mázsát ugyan megkapom, de 60 %-os víztartalommal. Tehát, ha elkezdek fűteni vele, akkor először 60 % vizet kell elfőznöm, majd jöhet a 40 % fa. Ha leégett, viszonylag sok hamu marad utána, ami nem szerencsés a lakásban. A fabrikett, már ha jó helyről veszed és vegyes keményfából van, 4-5 % víztartalommal bír, nagyon kevés a hamu utána, fóliába csomagolva szállítják, kis helyen elfér. Ára 51-55 Ft / kg bruttó. Mindent összevetve beszereztem 2 tonnát a brikettből, ez kb 5-6 hónapig elég lesz. De ha veszel 1 mázsa fát és 1 mázsa brikettet, akkor könnyen kipróbálható, hogy melyik a jobb és gazdaságosabb. Ja, és nem kell hely a brikettnek jövőre. Mert idén elfogy, jövőre pedig vehetsz frissen. Remélem segítettem. Kellemes időtöltést kívánok a kandallók előtt.
2010. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!