Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ennek a fajta ajtónak a...

Ennek a fajta ajtónak a zárját fel lehet törni?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen bejárati ajtónk van.

És általában a kilincs alatti kis kulcs nélküli zárral szoktuk bezárni éjszakára. Ehhez tudtommal nem lehet kívülről hozzáférni.

Ha esetleg valaki éjszaka be akarna hozzánk törni és csak arra az 1-re van bezárva ki tudja valahogy nyitni?

Eléggé megnőttek a betörések számai a környékünkön és kicsit parázok.



máj. 26. 01:26
 1/4 L.. István ***** válasza:
100%

Minden zárat fel lehet törni. De ha már van két zár miért nem használjátok? De ha parázol vegyetek egy ilyet is, egyszerű-nagyszerű.


[link]

máj. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy feltörik.

De sokszor nem az ajtóra koncentrálnak hanem ablakokra,kamra vagy konyhai azt kevésbé védik.

Vagy padlás felől.

máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden zárat ki lehet nyitni kulcs nélkül, csak tudás kell hozzá.


Egy akkus merülőfűrész megfelelő lappal kb 15-20 mp alatt körbe vágja a zárat, miközben alig ad ki zajt.

Orrfűrésznek kell egy kicsivel több idő, de az is végez max 30 mp alatt.


Tehát, bőven az alatt az idő alatt bemennek, mielőtt a szomszédok ideg állapotba kerülnek és kinéznek.


Aztán ott a halkabb, de idő igényesebb megoldás az akkus fúró ez 2-3 percet is igénybe vehet jó fúró szárral, utánna 1 lapos csavarhúzó al ki lehet nyitni az ajtódat.


Szóval vegyél sima műanyag bejárati ajtót annak legalább jó a hanggátlása, és ezt is kb ugyan annyi idő alatt nyitják ki. Közepes biztonsági cilinder betettel, mert azt a wishes tolvaj kulcs szett nem tudja kinyitni.


Én úgy hogy nem értek a zár fúrashoz, az 50000 ft os elzett biztonsági cilinder betétes ajtómat 10 perc alatt nyitottam ki úgy, hogy még akkus fúrót is kértem hozzá 200 méterre lévő haveromtól. Mivel sima fúró szár volt nem cobaltos ezért kb 5 percembe került a fúrás... és 2 db hss fúrószár pusztult el. Cobaltosból 1 is bőven elég és ~1000 ft! Ezért csak egy közepes biztonsági cilinder betétet vettem 15000ért...

máj. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, minden zárat fel lehet törni.

De szerinted kívülről azt látják, hogy belül nincsen benne kulcs és nincs az a zárad is bezárva?

Kívülről látsszon az ajtód és a rajta levő biztonsági dolgok erősebbnek mint a szomszédoké és akkor nem hozzád próbálnak betörni éjjel, hanem a szomszédok valamelyikéhez.

Aki akar az be tud menni minden záron, csak idő és hang a kérdéses, ahogy előttem leírták. A lényeg, hogy pont a te ajtóddal akar-e próbálkozni. Miért nem szereltek fel egy mozgásérzékelős lámpát az ajtó fölé? Ha odalép valaki akkor azonnal rávilágít, ez sokakat elriaszt a próbálkozástól, mert nem tudhatja, hogy azzal együtt nem kapcsolt-e be egy belső jelző vagy kamera is.

máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!