Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van javaslat szobába valamifél...

Van javaslat szobába valamiféle illatosító?

Figyelt kérdés
Persze gondoltam már a füstölőre, próbáltam is de ha ezt javasoljátok kérlek írjátok meg hogy milyen fajtát gondoltok! Milyen ötlet van még?
2010. nov. 2. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen elektromos illatosítók, de elég műanyagszaguk van, szóval ha a természetes dolgokat jobban szereted, akkor azok felejtősek.

Füstölőből szerintem a szantál a legjobb, esetleg a vaníliás.

Lehet még gyertyával illatosítani, valamint kaphatók ilyen illatosító gömbök is, amit vízbe kell tenni - de azok is elég műanyagok.

Megoldás lehet még esetleg egy cserépben citromfüvet vagy más, illatozó növényt tartani.

De nekem a nagy kedvenc a száradó ruha, mindig teszek néhányat a szobába, olyan jó, friss illatuk van :)

2010. nov. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha füstölő, akkor méz, eukaliptusz vagy narancs/mandarin.


Lehet kapni illatos gyertyát, pl. IKEÁ-ban. Ha szereted pl. a sütiillatot (vagy van még tucatnyi más), néha gyújtsd meg, nem kell, hogy leégjen.

Vagy... pot-pourri. Esztétikus is tud lenni, egy szép üvegtálban. Már ha van helyed.

2010. nov. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hú, citromfüves ötletért megy a zöld kéz! :) Tényleg jó! És van mit tenni a teádba, szóval még hasznos is. :D
2010. nov. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ikeában rengeteg illatos gyertya, potpourri közül lehet válogatni, de most pl. a tescoban vettem illatos gyertyát, 299,-be került 10 db, a narancsosat választottam. Ha nem gyújtom meg, akkor is kellemes illatot áraszt, ha pedig este meggyújtom.... hmmm.

A száradó ruhát én is be szoktam vetni telente, vagy pl. a radiátorra akasztható kerámia párologtatóba a vízbe teszek pár csepp illóolajat (a fahéjas-narancsos alma, -azt hiszem téli álom vagy hasonló a neve- ilyenkor késő ősszel, télen különösen hangulatos).

2010. nov. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nemrég láttam egy műsorban a következőt!Ha pl padlószőnyeg van a szobába, az egy idő után rossz szagot áraszt!Tök egyszerűen lehet illatmentesíteni, és jó illatot csinálni!Pár zacskó szódabikarbóna kell, és egy valamilyen illóolaj!

egy tálba öntsd a szódabikarbónát, és cspegtesd bele az olajat!Mikor beszívta az olajat, akkor hintsd szét a szőnyegen, és partfissal dolgozd bele a szőnyegbe!15-20 perc múlva porszívózd ki!Állítólag csodát tud tenni!Tiszta lesz a szőnyeg, mellé az illóolaj finom illatot áraszt, anélkül hogy nyomot hagyna a szőnyegen!Még nem próbáltam, de tervbe van!


A másik amit én szoktam csinálni!Tettem egy ablaktisztítós fújós flakonba öblítőt, és vizet!Mikor megy a fűtés a szobába néha 1-2 spriccentést nyomok a fűtőtest feletti függönyre, és már ontja is a jó illatot!

2010. nov. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Múltkor mentem a lépcsőn fel és éreztem valami rök jó illatot. mentem a fürdőbe, ott is. kellett ppár nap, mire rájöttem, hogy a klotyópapírtól! :O

De komolyan :D Valami nagy kiszerelésű, elég olcsó, és barackos. Bár gondolom szobadekornak nem ideális, én viszont már gondoltam rá xD

Amúgy ha tényleg illatot akarsz érezni, akkor ez az új, 3féle illatú ketyere. Mert egy idő után tényleg nem érzed ugyanazt az illatot.

2010. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kipróbálom őket;)


12:30-hoz: Milyen új 3 féle ketyerére gondolsz?

2010. nov. 9. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!