Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fújós festéken láttam azt,...

Fújós festéken láttam azt, hogy RAL 3020, és mit jelent a Ral szám? Valamiféle színkód?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, egy kvázi szín szabvány.
2010. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha én bemegyek egy festék szaküzletbe és elmondom ,hogy ilyen színkódú festéket kérek akkor kikeverik? vagy kiröhögnek...?
2010. nov. 8. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Előre elnézést kérek, nem értek hozzá, csak egyszer jártam egy lakberendezővel :D


Úgy tudom, ez alapján határolják be a színeket. Mert ugye millió szín van és árnyalat és enélkül nem biztos, hogy el tudnád mondani neked milyen kell.

Szerintem jobb helyeken kikeverik neked a festéket, ha bemondod a kódot.

De arra figyelj, hogy ha pl. kinyomtatod (mert úgy szeretnéd megmutatni) teljesen más színt kapsz, nem olyat, mint a monitoron láttál.


A RAL 3020, ha nem tévedek egy pirosas szín.


Egyébként nézd:

[link]

Innen válogathatsz :)


Vagy magyarul is beírhatod, hogy RAL színskála, RAL színkód, RAL skála stb.

Vagy RAL xxxx. Az x helyére a számot és kiad több képet is, hogy össze tudd hasonlítani, valóban megfelelő színt választottál-e.


Egyébként azt hiszem nem csak RAL skála létezik, de ezt használják leginkább. Lehet kapni kész színkártyákat is. Sok színes lap, mindegyikre ráírva a RAL kód, de úgy tudom ezek elég drágák. Ha csak ki akarsz festeni vagy ilyesmi akkor erre ne költs, mert nem olyan fontos. Csak úgy kényelmesebb. :)

2010. nov. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

07:42

köszönöm szépen a választ!

Hát én ezzel a festékkel nem csak festegetni akarok hanem a motorom fényezését javítani.

tehát megvagyok nyugodva, hogy kikeverik.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 9. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!