Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg tudom nézni valahol...

Meg tudom nézni valahol neten, hogy hivatalosan hol van az állandó lakhelyem?

Figyelt kérdés

Állítólag már régebben kijelentettek az állandó lakcímemről. Az illetékes polgármesteribe nem tudok most bemenni, hogy megkérdezzem. Valahogy meg tudom nézni neten?

Nemrég vettem egy használt autót, akkor nem szóltak az okmányirodában, hogy rossz lenne az állandó lakcímem (kérték a lakcímkártyát is) Szavazni is voltam, akkor sem szóltak.


2010. nov. 4. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem jelentettek ki.

Nem tudod máshol megnézni, csak az okmányirodában lekérdezni. Viszont forgalminál leellenőrzik és a választási paksamétát is csak az állandó címedre küldhetik, ha nem jelzed, hogy máshová kéred.

2010. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is furcsállottam, hogy állítólag már évekkel ezelőtt kijelentett, mégis mindig szavazhattam.
2010. nov. 4. 09:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Kijelenthettek, de attól még az marad az állandó lakcímed( fiktív) amig máshova be nem jelentkezel
2010. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

de fiktív lakcímre nem csináltathatsz forgalmit


okmányos

2010. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de szavazni simán lehet fitív lakcímen
2010. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A szavazáskor a választói névjegyzékbe nem a polgármesteri hivatal lakcím adatbázisa alapján vesznek fel? Úgy értem, függetlenül attól, hogy fizikailag hol laksz, az állandó bejelentett lakcímed szerinti önkormányzat vesz fel a névjegyzékbe. Küldtek olyan értesítőt is a választásra, meg nézték is az igazolványom meg a lakcímkártyám amikor szavaztam.

Tehát inkább úgy lehet fiktív lakcímed, hogy oda vagy bejelentve, de nem ott laksz.

Azt nem tudom, hogy az okmányirodán ellenőrizték-e a lakcímem, elkérte a lakcímkártyát is.

2010. nov. 4. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!