Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy 7 m-es...

Mennyibe kerül egy 7 m-es kémény felépítése, anyag+ munkadíj?

Figyelt kérdés
Cserépkályhához lenne.
2010. nov. 8. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


ezen az oldalon nézz szét, már csak ilyen előre kész kéményeket engedélyeznek.


Vedd hozzá, hogy a nem szerelt kéményt alaposan le kell alapozni, az is pénz.

A 7m mindennel együtt legalább 300 e Ft.de inkább több mint kevesebb.

2010. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kőműves nem is csinálhatja meg a régi módszerrel kisméretű téglákból úgy ahogy 25-30éve csinálták?
2010. nov. 11. 12:23
 3/4 anonim válasza:
Ez hülyeség! Nincs 300 e ft. Mi 6 métereset vettünk 130 e ft-ért. Meg lehet csak sokkal macerásabb meg jóval többe is kerül. Mi kiszámoltuk előtte kisméretűből, mire azt megvettük volna drágábban jött volna ki, ráadásul aki azt felrakja igencsak meg kell fizetni a munkadíjat. Az épített kémény ráadásul ha normálisan van felrakva egy örök élet. Ja és egy jó tanács, ha ilyet akarsz azt ne tüzépen nézegesd mert ott biztos hogy 3-szoros az ára.
2011. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy kisméretűből nem engedélyezik.

Mi egy kandallóhoz szerettünk volna, de a kéményseprő azt mondta, hogy nem lehet.

Csak az ilyen előre készített horrorárúkéményt amiből az olcsók rosszabbak,mint a kisméretűből építettek.


Én hosszas nyomozás után úgy döntöttem szerelt kémény lesz , mert azt a kandallónál úgyis el lehet takarni.

a tetőn kívülre meg lehet kapni "állkéményt" ami ugyanúgy néz ki, mint a valódi, csak műanyagból van.

így kb 120-eből megvan, és nem is kell aláalapozva szétverni mindent, mint az építettnél.

2011. jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!