Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Salakból épült házamat 50cm-es...

Salakból épült házamat 50cm-es falvastagság, szeretném szigetelni 10 cm-es nikecellel. Sokat fog jelenteni! Van aki már szigeteltetett salak falat? Észrevenni változást?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Salakból épült ház már eleve jól szigetel!

A 10cm kicsit túlzás, 5cm bőven elég!

2010. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15-20cm alatt semmi sem túlzás.. Legalábbis annak, aki fizeti a fűtésszámládat.. ;)
2010. nov. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én homokkőből épített házat szigeteltem 10cm-rel.

Semmi sem érződött a fogyasztáson, addig a percig ameddig a födémet le nem szigeteltem 30cm gyapottal. Onnantól kezdve 60%ot esett a gázfogyasztás.

Nyilván együtt dolgoztak a falszigeteléssel.

2010. nov. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igaza van a harmadik válaszolónak! A legnagyobb hőveszteséget a födém gyenge hőszigetelése okozza!

Én a plafont szigeteltem (a szoba mennyezetét) 2cm-es lapokkal (hungarocell), és feltűnően (eget rengetően) melegebb lett a szoba!

2010. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznosak a válaszok!

Akinek van tapasztalata írhat még!

2010. nov. 10. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!