Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tapasztalata napkollektor ugyben?

Tapasztalata napkollektor ugyben?

Figyelt kérdés
Napkollektort akarunk felszereltetni, de nem nagyon ismerjuk az eljarast. Nincs tapasztalatunk. Van esetleg valaki akinek van es tudna par jot es rosszat mondani rola?
2010. nov. 10. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem másfél éve működik.Vákum csöves,Drain Back rendszer,saját szerelés.A grünpoweres és fagyállós rendszerek felejtősek.A grün -t télen ha nincs nap befagyhat fűteni kell.A fagyállóst nyáron ha túlmelegszik hűteni kell.Ha felforr bomlik a fagyálló,télen ha rosszul van megcsinálva a hőtárolót lehűtheti.A sík kollektornál ha a jég betöri az egész táblát cserélni kell és rosszabb hatás fok.Csövesnél csak ki kell húzni,lecserélni az üveget és vissza dugni. Egyébként edzett üveg egyik sem törik könnyen. Én tavaly Májusban el indítottam azóta nem nyúltam hozzá.Nyáron 8 fillér/l! energia költség.30 cső 200L-es hőtároló bojlerből átalakítva.(gyári akkor 180 e.)

Nézzetek szét a nap kollektor,naplopó stb oldalakon.Ma 45C°volt.Télen csak víz előmelegítésre lehetett használni4-52C°között volt.Ez a másfél éves tapasztalatom.

2010. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 valaci válasza:

Nálam síkkollektor van felszerelve, valamivel több mint két éve. A 200 l-es tartály a padláson van, közvetlen a kollektor mögött. Nem kell hozzá semmi áram vagy ilyesmi. Azóta is jól működik. Ami érdekes számomra, hogy télen a hó nem lepi be. Mínusz nyolc fokban néztem egyszer, harminckettő fokos vizet adott. Jövőre készülök a fűtésrásegítést megcsináltatni ugyanezzel a csapattal. Ja igen! A Chromagen termoszifonos rendszerről van szó. Nem igen ismert még nálunk, de nekem bejött. Kb. két hónapja megjelent egy szerelőjük, hogy ellenőrizné a rendszert. Gondoltam fizethetek megint. Felment a padlásra, megmérte fagyállót, közölte hogy nem kell cserélni és hívjam őket ha gond van, de egyébként is jönnek amikor itt az ideje.

Se számla, se pénz... Annyit mondtak, hogy a közelben dolgoztak, és letudták ezt is.

Most aztán nem tudom, hogy a napkollektort dicsérjem,a szerelőket, vagy aki utasítja Őket!?

2010. nov. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat?

Vaillant tapasztalat van valakinek?

2010. nov. 24. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!